Home Місто Правоохоронці показали мотопомпи, транспортні засоби та інші речі, які вилучили у бурштинокопачів....

Правоохоронці показали мотопомпи, транспортні засоби та інші речі, які вилучили у бурштинокопачів. ФОТО

189

Півсотня мотопомп, десятки транспортних засобів, тисячі метрів пожежних рукавів та інші пристосування – далеко не повний перелік представлених 15 липня на огляд журналістів речових доказів у кримінальних провадженнях.

Як повідомляє прес-служба міліції, це лише третина вилучених з початку року у нелегальних копачів бурштину знарядь видобутку.

Серед продемонстрованих експонатів близько півсотні мотопмп, вартість яких коливається від 3 до 10 тисяч доларів США. Найбільш потужний агрегат здатен перекачувати до 30 л води за секунду (!). Також є транспортні засоби зі встановленими на них стаціонарними помпами, що дозволяє швидко пересуватись у разі виявлення їх працівниками міліції.

Тут же розміщені квадроцикли та мотоцикли, на яких пересуваються так звані «фішкарі» – особи, які інформують основну групу копачів про появу рейдових груп правоохоронців.

Тисячі метрів пожежних рукавів різняться між собою лише виробником: від вітчизняних до іноземних, що здатні витримувати високий тиск, і слугують для відкачування води.

Минулої доби правоохоронці викрили ще 2 групи копачів у складі 7 осіб.

Продовжується робота і щодо розслідування розпочатих раніше за ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України проваджень. В їх рамках минулої доби проведено санкціоновані обшуки у Коростенському та Олевському районах області. У результаті задокументовано протиправну діяльність скупників сонячного каменю. У порушників вилучено близько 15 кг бурштину, 5 тисяч доларів США та 13 тисяч гривень, облікову документацію та інше.

Серед затриманих осіб – депутат Олевської міської ради, який позиціонував себе як активний противник незаконного видобутку бурштину й водночас, як встановлено у рамках досудового розслідування, є нелегальним копачем.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here