За тиждень перед початком Великого посту православні молитовно звершують м’ясопусну Батьківську поминальну суботу. Головний сенс цього особливого дня полягає в тому, щоб, вийшовши на великопісну дорогу до Воскресіння Христового, знищити межу між живими та померлими та з новою силою ствердити: Христос переміг смерть. Тому православні не кажуть про небіжчиків «мерці». Вони кажуть – «спочилі», – повідомляє прес-служба Михайлівського собору.
Для молитов за померлих Свята Церква в літургійному році встановила певні дні – суботи для загального соборного поминання померлих. В ці суботи прийнято здійснювати вселенські панахиди за всіх від віку спочилих отців і братів наших, які сподобилися християнської кончини. А також згадуємо тих, котрі перейшли в загробне життя, не будучи підготовленими Святими Тайнами Сповіді та Святого Причастя, котрі померли раптово.
Саме в такий день 13 лютого в Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Житомира була звершена заупокійна утреня з читанням 17 кафізми та заупокійного акафісту «Отче наш», а в суботу 14 лютого відбулася Божественна Літургія і панахида за в Бозі спочилих наших братів та сестер.
По закінченю богослужіння всі продукти були передані через активістів та волонтерів"Автомайдан-Житомир" військовим у зону АТО.
.jpg)
.jpg)
.jpg)