Home Місто Прокуратура вивела на чиcту воду 100 лжечорнобильців

Прокуратура вивела на чиcту воду 100 лжечорнобильців

135
Прокуратура Житомирської області викрила 100 громадян, які незаконно отримали статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС. Про це на міжвідомчій нараді повідомив перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко.
 
За його словами, у регіоні незадовільно здійснюється контроль за правильністю видачі чорнобильських посвідчень, що призвело до незаконного отримання особами статусу постраждалих від аварії на ЧАЕС та необґрунтованого фінансування пільг і компенсацій із держбюджету, з початку року прокуратура виявила 100 випадків незаконного надання згаданого статусу.
 
В області також порушуються права чорнобильців у сфері житлового та медичного забезпечення, санаторно-курортного оздоровлення, транспортного обслуговування та соціальної реабілітації.
 
Зокрема, перевірками прокуратури встановлені факти порушень прав постраждалих громадян на безоплатне отримання медичної допомоги, придбання ліків на пільгових умовах та позачергове зубопротезування, розподілу путівок на санаторно-курортне оздоровлення.
 
Крім того, в регіоні не повністю дотримуються права дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з організації харчування у школах, забезпеченні житлом та санаторними путівками. У деяких районах Житомирщини не дотримано вимоги законодавства щодо безоплатного користування чорнобильцями громадським транспортом.
 
Також на Житомирщині досі не завершено переселення майже 500 сімей із зони обов’язкового відселення, більшість з яких мешкає у селах без соціальної інфраструктури.
 
Загалом за результатами проведених перевірок з вказаних питань протягом 2011-2012 років органами прокуратури області порушено 7 кримінальних справ.

На Житомирщині кожний 4 мешканець має статус постраждалого від аварії на ЧАЕС, з її наслідками пов’язана інвалідність 9 тис. осіб, серед яких 445 дітей. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here