Home Місто Проїзд в маршрутках з Малина до Житомира подорожчав майже на 4 гривні

Проїзд в маршрутках з Малина до Житомира подорожчав майже на 4 гривні

214

– Сьогодні жити не дешево, – говорять люди. День прожив – і добре.

– Пішла днями у аптеку, а ціни там ні мої пігулки «підстрибнули» знову в ціні, – обурюється малинчанка Неля Рябчун. – На цих людях вже звикли набивати собі кишені, а вони гнуть горба і далі, мовчать і купують, бо без ліків не можна. А хто ж тримає аптеки? Переважна більшість лікарів та впливових у нашому місті людей. Тому й коли буваєш на прийомі у лікарів ММРТМО, вони виписують рецепти, направляючи саме в «потрібну» аптеку, щоб не втратити свого прибутку.

Про це пише ІнфоМалин.

9 грудня довелося їхати в Житомир. Та, виявляється, щоб «життя не показалося солодким» вже й ціни на проїзд піднялися майже на 4 гривні. Тепер квиток на маршрутки до Житомира, котрі з Малина відправляються о 7.30, 9.00, 9.50, 11.10, 11.50, 13.30, 16.40, 17.10, 19.00 коштує 33 гривні 85 копійок. Раніше проїзд коштував біля 30 гривень.

За коментарем звернувся до касирів автостанції Малина. Вони, зокрема повідомили, що нині з автостанції у Малині до обласного центру через Потіївку курсує 20 маршрутів з 5.20 до 19.00. Ціни на перевезення до Житомира зросли тому, що тендер на цей маршрут виграв приватний підприємець Рисич. Він пояснює підвищення цін тим, що він – платник ПДВ, тому, щоб перекрити сплату податків і затрати на паливно-мастильні матеріали він був змушений підвищити ціну за проїзд.

– Це взагалі знущання з людей і дітей, – обурювалась вчителька Головківської ЗОШ Олена Авраменко. – Я щотижня змушена купувати квиток своїй доньці, яка навчається в Житомирі й приїжджає додому. Комусь потрібно, щоб бізнес процвітав, а комусь гроші позичати, щоб зібрати студентів на навчання. Коли це все закінчиться? Напевно, нам ще до Європи далеко?

Та й сама поїздка до Житомира у вщерть переповненій маршрутці, адже водії, незважаючи на Правила дорожнього руху, беруть із задоволенням стоячих пасажирів, які, мов кильки у банках, «виснуть» у повітрі, штурхаючи сонних пасажирів. А вже про паління через відкрите вікно окремих водіїв по декілька разів до Житомира взагалі мовчу, а «блатні» слова чи грубощі – це також норма для деяких водіїв.

І люди терплять, мовчки опустивши голови, чи вдихаючи ядучий дим від цигарок, розтираючи ноги від холоду. Бажають кращого й деякі салони автобусів, які дуже затісні, незручні, й холодні. Але, це вже, як кажуть, тема іншої розмови. Напевно, це такий вирішив зробити малинчанам новорічний подарунок підприємець, адже нині до Житомира їздить не менше людей, ніж до столиці. Тим більше, повідомили касири автостанції, що ціни на квитки на приміські перевезення та до Києва залишились без змін. От вам і блага цивілізації. За все, приходиться платити. Та, чомусь, втридорога…

Та це ще нічого, а жителі Недашок і Вишнянки ще з літа потерпають від браку автобусного сполучення і нічого? Люди змушені добиратися у справах до райцентру попутними машинами, автобусами, виснучи на одній руці чи стоячи на одній нозі, вислуховуючи прокльони невдоволених пасажирів. Зверталися неодноразово й до сільського голови Василя Недашківського – віз і нині там.

Заступник голови Малинської райдержадміністрації Анатолій Кондрачук поінформував, що тендерними тогами на перевезення пасажирів займається нині департамент департамент промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської облдержадміністрації. Необхідні листи-клопотання РДА направила вчасно й не один.

Чому «буксують» автобуси – не відомо, очевидно не дуже хочуть перевіники, урвавши ласі рейси по області, їздити «кущами» й бездоріжжям, адже мають і так непогані прибутки. А хто ж думатиме про людей? Невідомо. Отак і живуть вони у своєму ритмі, а пани – у своєму, турбуючись про селян на папері…


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here