Home Місто «Революція Гідності: два роки потому. Думки активістів житомирського Майдану». ВІДЕО

«Революція Гідності: два роки потому. Думки активістів житомирського Майдану». ВІДЕО

162

Як починався і чим жив житомирський Майдан під час Революції Гідності з листопада 2013 року по березень 2014 та чи виправдалися сподівання тих, хто вийшов на протест проти режиму Януковича і заради нової України, – журналісти Першого житомирського інформаційного порталу зустрілися з активістами, чиї рішучі дії і заклики підтримали сотні людей.

Штурм облдержадміністрації, нічні чергування, поїздки «Автомайдану» до осель чиновників та правоохоронців, відставка «регіоналів», пісні навколо бочки з вогнищем на майдані Корольова, народні віче та щоденні зустрічі о 18.00 в центрі міста, напади на активістів – це все Житомир переживав всього два роки тому. Тоді так жила вся країна, але епіцентром подій залишався Майдан у столиці.

Намети, барикади, вимоги, сутички і розстріли. Серед загиблих на Майдані в Києві, четверо – із Житомирщини. У ці дні згадують розстріляну «Небесну сотню» і все більше говорять про третій Майдан.

Житомирянка Юлія Чепюк переконана, що виходити на третій Майдан наразі ще зарано, адже спочатку потрібно закінчити Революцію Гідності.

Журналіст Назарій Томчук вважає, що третій Майдан знищить цю країну.

Згадуючи ті буремні кілька місяців Революції, ми попросили місцевих активістів відповісти на запитання про Майдан, сьогоднішню ситуацію в країні, їхнє ставлення до політичних лідерів, зміни у свідомості українців, почуття власної відповідальності, консолідацію сил, а також розповісли про тих, з ким вони творили сучасну історію міста і своєї країни.

Дмитро Ткачук, Іван Фурлет, Владислав Пучич, Руслан Годований, Юрій Жуковський, Юлія Чепюк, Тетяна Сиропятова, Микола Пісенко, Віталій Шляховий, Віктор Радзюк, Валерій Арушанян, Назарій Томчук у спеціальному відеопроекті Першого житомирського – «Революція Гідності: два роки потому. Думки активістів житомирського Майдану».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here