Home Місто Робітник гранітного кар’єру два місяці прожив з алмазною головкою в шиї

Робітник гранітного кар\’єру два місяці прожив з алмазною головкою в шиї

149

В результаті аварії, що сталася на гранітному кар’єрі, 29-річний житель Житомирщини більше місяця прожив з чужорідним тілом в шиї, яке пошкодило відразу чотири нерви. Київським нейрохірургам вдалося успішно провести складну операцію.

Проц е пишуть на сайті fakty.ua

Коли я зайшла в палату до 29 – річного  Олександра, чоловік розглядав алмазну головку бура, яку київські нейрохірурги витягли з його шиї. Чужорідне тіло довжиною два сантиметри, за формою нагадує кулю від пістолета, пошкодило гілки сонної артерії і чотири нерви: блукаючий, діафрагмальний, додатковий і лицьової.
«Боячись пошкодити судини, що забезпечують кров’ю головний мозок, місцеві лікарі не стали робити операцію і направили мене в Київ».

– На гранітному кар’єрі я працюю вже рік, – каже Олександр з села Степанівка Житомирської області. – День, у який сталася аварія, почався як завжди. Ніщо не віщувало біди. Разом зі своїми колегами я завантажив зібраний нами граніт в спеціальну машину і продовжив працювати. Раптом відчув різкий удар в шию і побачив, як струмінь червоної крові бризнула фонтаном. Я рефлекторно затиснув рану рукою, хоча ще не розумів, що відбувається. В очах різко потемніло, і я насилу встояв на ногах. Хтось із колег закричав: «У машині засмоктало трос, стався постріл». Співробітники призупинили виробництво, наклали мені пов’язку з марлі і бинта, доклали лід і на «Жигулях» повезли до лікарні. Здавалося, дорога тривала цілу вічність. Машину трясло. Тіло стало ватним, хотілося спати, але співробітник, який перебував поруч у машині, весь час тормошив мене, не дозволяв закривати очі.

Коли ми приїхали, лікарі Житомирської обласної лікарні одразу обробили рану, зробили укол антибіотика. «Видаляти предмет занадто небезпечно. Можна пошкодити судини, що забезпечують кров’ю головний мозок», – сказали медики після того, як зробили рентген. Мені дали направлення в Київ, попередньо провівши двотижневий курс лікування, щоб уникнути зараження крові.

– Ви відчували стороннє тіло в шиї?
– Ще б!
Через те що предмет зачепив відразу кілька нервів, було важко говорити, дихати, голос став хрипкий, я постійно кашляв. Не міг підняти праву руку, щоб надіти. Боявся, що з часом буде тільки гірше. Лікарі столичного Інституту нейрохірургії, до яких я звернувся, стали моєю останньою надією. Перед операцією фахівці зібрали консиліум, на якому шукали найбільш безпечний спосіб видалити предмет.
– Пройшовши від нижнього кута щелепи до хребта, сторонній предмет пошкодив по ходу деякі судини шиї, а також лицьовий, блукаючий, діафрагмальний і додатковий нерви, – говорить нейрохірург доцент кафедри нейрохірургії Національного медичного університету імені Богомольця , кандидат медичних наук  Борис Лузан.

– Зрештою предмет застряг біля великих судин, що відповідають за кровопостачання головного мозку: внутрішньої сонної артерії, внутрішньої яремної вени і хребетної артерії. Ризик пошкодження цих судин був величезним, і тоді пацієнт міг померти на операційному столі. Розуміючи це, ми прагнули не так дістати предмет, скільки відновити вже пошкоджені нерви, тим самим повернувши пацієнтові голос, рухливість руки. Але операція, яку я проводив разом з нейрохірургом Михайлом Татарчук , пройшла настільки успішно, що ми зробили навіть більше, ніж планували, і головка бура поповнила колекцію голок, куль і шпильок, які ми раніше витягували у пацієнтів.


 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here