Home Місто Рятувальники просять людей не ходити в ліс, аби не спалити його

Рятувальники просять людей не ходити в ліс, аби не спалити його

За інформацією Українського гідрометеорологічного центру на території України поточний тиждень очікується досить спекотним та без опадів.

Пожежна небезпека підвищиться до 4 рівня.

У цей час зростає ймовірність виникнення пожеж, особливо в лісах, парках, господарських угіддях та на території приватного сектору, які в разі виникнення завдають значних матеріальних збитків і шкоди навколишньому середовищу, створюють загрозу населенню.

З початку року в області зафіксовано 40 пожеж в екосистемах – у 35 випадках горіли суха трава, чагарники та сміття на відкритих територіях. Усього руйнівної дії сили вогню зазнало понад 35 га землі.

Висока температура повітря та пориви вітру сприяють виникненню та поширенню пожеж у літній період.

Тож Управління ДСНС України у Житомирській області звертає увагу жителів та гостей області на необхідність дотримуватись протипожежних правил у місцях відпочинку та побуті.

Зокрема, перебуваючи в лісі, паркових зонах тощо забороняється розводити багаття, кидати непогашені сірники, недопалки, залишати просочене горючими речовинами ганчір’я, заправляти пальним паливні баки.

Вкрай небезпечно залишати на місці відпочинку пляшки чи уламки скла, адже скло, фокусуючи сонячне проміння, здатне спрацювати як запалювальна лінза.

Крім того, у пожеженебезпечний період забороняється заїзд транспортних засобів на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів).