Home Місто Рятувальники просять житомирян бути обережними на воді під час святкувань Івана Купала

Рятувальники просять житомирян бути обережними на воді під час святкувань Івана Купала

 Наближається 6 липня, а отже вже скоро свято Івана Купала. Традиційно його відзначають у ніч з 6 на 7 липня.          У цей день, як відомо, існує безліч традицій пов’язаних з водою.

Це зокрема і пускання дівочих вінків на воду, стрибки через багаття тощо. Дотримуючись цих традицій, слід дотримуватись і правил безпеки, повідомляє У ДСНС у Житомирській області.

Отже, якщо на свято Івана Купала Ви вирішили покупатись у водоймі, то перш за все потрібно зробити правильний вибір при пошуку та обладнанні місць купання, а також суворо дотримуватись правил поведінки під час купання.

Варто пам’ятати, що під час купання забороняється:

– залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

– стрибати у воду з човнів, катерів, споруд не призначених для цього;

– пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

– використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

– плавати на плавзасобах у місцях, відведених для купання;

– вживати спиртні напої;

– забруднювати воду і берег, прати білизну та одяг у місцях, відведених для купання;

– підпливати близько до плавзасобів, які проходять неподалік від місць купання;

– подавати помилкові сигнали небезпеки;

– заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати.

Правила безпечної поведінки на природі диктують, що якщо ви розвели багаття, обов’язково потушіть його, коли будете уходити.

Вогонь достатньо залити водою, варто тільки простежити, щоб не залишилися тліючі вуглинки. Особливу загрозу відкритий вогонь несе при вітряній і сухій погоді, оскільки може стати зародком лісової пожежі.

Внаслідок пожежі, місце відпочинку не лише залишиться незатишним і похмурим на багато років, а й взагалі може стати неможливим місцем для будь-яких дій.

До сумних наслідків може призвести і недбало кинутий недопалок. Найкраще закопувати недопалки в землю, хоча б неглибоко, це не тільки запобіжить пожежі, але і не порушить природної гармонії дикою природою. Проявляйте увагу і дбайливе ставлення до неї!