Home Місто Щороку в Україні помирає понад 700 тисяч громадян

Щороку в Україні помирає понад 700 тисяч громадян

111
Глава комітету ВР з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва на III Міжнародній конференції з благодійності заявила, що кожного року в Україні помирає понад 700 тисяч громадян, третина з яких працездатного віку.

"Наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі Європейського Союзу та багатьох країн СНД. Україна займає 150 місце серед 223-х країн світу за показником середньої тривалості життя. Середня очікувана тривалість життя в Україні становить 69 років, у країнах ЄС — 74 роки, а в країнах СНД — у Грузії — 76,7, у Молдові — 70,8, у Білорусі — 70,63, Узбекистані — 71,9 і т.д. При цьому середня очікувана тривалість здорового життя в Україні дорівнює 59,2 рокам, а в країнах Євросоюзу — 67-м", — сказала Бахтєєва.

За її словами, смертність населення в Україні складає 15,2, а в країнах-членах ЄС 6,7 людей на 1000 населення.

"У нашій країні дуже високі показники дитячої та чоловічої смертності. Рівень дитячої смертності в 2,5 рази перевищує європейські показники. Смертність чоловіків працездатного віку перевищує аналогічний показник навіть у країнах, де валовий національний продукт в 4-6 разів нижчий, ніж у нашій країні", — підкреслила Бахтєєва.

Вона також зазначила, що в Україні один із найвищих у світі показників смертності від серцево-судинних захворювань: 64% в структурі загальної смертності, а це близько 500 тисяч осіб на рік.

Нагадаємо, минулого тижня директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова заявила, що українці в середньому помирають на 10-12 років раніше, ніж жителі інших європейських країн.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here