Головна Місто Штрафи за порушення карантину, лікарняні для хворих та підтримка бізнесу: що ухвалила...

Штрафи за порушення карантину, лікарняні для хворих та підтримка бізнесу: що ухвалила Верховна Рада

168
0

За порушення карантину підприємці та посадові особи будуть платити великі штрафи, а бізнес на час карантину за порушення податкового законодавства чіпати не будуть.

Такі рішення прийняла сьогодні, 17 березня, Верховна Рада України.

Зокрема, в Україні буде введене покарання за порушення правил карантину та рішень органів місцевої влади – штраф від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів громадян (17-34 тисяч гривень), а для посадових осіб – від 2000 до 10000 неоподаткованих мінімумів громадян (34-170 тисяч гривень).

За порушення санітарно-гігієнічних вимог, які спричинили або могли спричинити поширення коронавірусу можна отримати штраф до 51 000 гривень або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років, або позбавлення волі до 3 років. Якщо унаслідок цих дій померли люди – позбавлення волі від 5 до 8 років.

Від ПДВ звільняється ввезення з-за кордону лікарських засобів та медичного обладнання для боротьби із коронавірусом. Також звільнять такі ввезення від сплати мита.

Для усіх працівників, які на час карантину візьмуть відпустку за свій рахунок, така відпустка не буде врахована у загальний строк, який передбачається законодавством щодо таких відпусток на рік.

Особам, які перебувають на лікарняному під наглядом лікарів через підозру на коронавірусну інфекцію, або ж у самоізоляції, сплачуватиметься 50% середньої зарплати. 

Рішення також дозволяє роботодавцям дозволити своїм працівникам працювати вдома.

Кабмін ВРУ зобов’язала встановити додаткові доплати медикам та окремим категоріям, які забезпечують життєдіяльність населення у період карантину через коронавірус.

Від 1 березня до 30 квітня за порушення податкового законодавства не будуть застосовуватися штрафні санкції. Також до 30 квітня встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок.

Термін подання декларацій про майновий стан і доходи буде подовжено до 1 липня 2020 року, а плата за землю з 1 березня до 30 квітня не нараховуватиметься.

Також до 30 квітня передбачається звільнення від сплати ЄСВ усіх ФОПів, які займаються незалежною професійною діяльністю, тимчасове скасування штрафів та пені за несвоєчасну сплату ЄСВ.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here