Home Місто Швейцарію визнали країною з найбільш конкурентоспроможною економікою. Україна – 82-а

Швейцарію визнали країною з найбільш конкурентоспроможною економікою. Україна – 82-а

321

Сьогодні, 7 вересня, неурядовою організацією Всесвітній економічний форум був опублікований свіжий рейтинг конкурентоспроможності країн світу, в якому Україна посіла 82-е місце з 142-х.

У звіті повідомляється, що найбільш конкурентоспроможною нині є Швейцарія, сильними сторонами економіки якої є інноваційність, технологічний розвиток і висока ефективність праці. Наукові інститути Швейцарії як і раніше є одними з найкращих у світі, а міцний зв’язок між дослідженнями і бізнес-сектором, що виражається у великих витратах компаній на R & D, дозволяє економіці бути міцною і конкурентоспроможною, зазначають укладачі рейтингу. Вони зауважують, що населення Швейцарії активно приймає новітні технології, а ринок праці збалансований між захистом персоналу та інтересами роботодавців.

На другому місці в рейтингу опинився Сінгапур, який минулого року був третім. Ця азіатська економіка просунулася вгору завдяки відсутності корупції та ефективності роботи уряду.

Третє місце дісталося Швеції, яка посідала раніше другий рядок рейтингу. Далі йдуть Фінляндія, США, Німеччина, Нідерланди, Данія і Японія. Замикає десятку Великобританія.

Україна в порівнянні з торішнім рейтингом піднялася на сім рядків і нині посідає 82-е місце. Економіка країни перебуває на перехідному етапі між першою (рухома базовими факторами розвитку) і другий (рухома факторами ефективності) стадіями розвитку. Усього Всесвітній економічний форум виділяє три стадії. Третя – це економіка, рухома за рахунок інновацій.

Зазначимо, що за такими показниками, як інфраструктура, Україна посідає 71 місце, макроекономічне середовище – 112, охорона здоров’я та початкова освіта – 74, вища освіта та професійна підготовка – 51, ефективність ринку товарів – 129, ефективність ринку праці – 61, розвиток фінансового ринку – 116, розвиток технологій – 82, рівень інновацій – 74.

Найбільшими проблемами в Україні, згідно ВЕФ, є корупція, податкове регулювання, доступ до фінансування, неефективне державне управління, податкові ставки та інфляція.

Росія посіла в рейтингу 66-й рядок. Її економіка, згідно зі звітом, перебуває на перехідному етапі між другою і третьою стадіями розвитку (від ефективності до інноваційності). Основними проблемами РФ названі корупція, неефективне державне управління, злочинність і злодійство, ставки податків, доступ до фінансування.

Зазначимо, що Польща розташована на 41-му місці рейтингу, Азербайджан – 55-м, Туреччина-59-му, Казахстан – 72-му, Румунія – 77-му, Грузія – 88-му, Молдова – 93-му. Найменш конкурентоспроможними визнані Бурунді, Гаїті і Чад.

У липні повідомлялося, що Венесуела, Нікарагуа, Україна і Болівія посіли останні чотири місця в рейтингу прогресу російської аудиторсько-консалтингової компанії ФБК.

У травні рейтинг найбільш конкурентоспроможних країн опублікував Міжнародний інститут управлінського розвитку. Лідерами рейтингу стали Гонконг і США.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here