Сучасні диспетчерські служби — невід’ємна складова екстреної медичної допомоги. У 2019 році регіони, які не мають оперативно-диспетчерських служб або ж потребують їхнього оновлення, отримають на це фінансовий ресурс.
Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.
Нові об’єднані диспетчерські служби, за спільного фінансування з державного і місцевих бюджетів, будуть створені у Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях. У інших регіонах — оновлені та модернізовані.
Це допоможе набагато швидше виїжджати на виклики до пацієнтів. Кожен зможе зателефонувати на єдиний номер 103 і бути впевненим, що за необхідності до нього буде направлена найближча машина швидкої допомоги — навіть якщо вона буде з іншого району.
Cтворення сучасних диспетчерських служб дозволить:
– зменшити час обробки виклику: від 3-5 хвилин до 1 хвилини у 90% випадків;
– сприятиме більш оперативному доїзду бригади екстреної медичної допомоги;
– в середньому на 20% зменшити пробіг автомобілів екстреної медичної допомоги;
– зібрати актуальну і достовірну статистику, яку можна аналізувати для поліпшення надання екстреної допомоги;
– регіональні оперативно-диспетчерські служби зможуть підключатись та обмінюватись даними із системою «Централь 103» і запроваджувати сучасні протоколи обробки викликів
«Дуже сподіваюся, що місцева влада докладе всіх зусиль, щоби сучасні диспетчерські служби були створені швидко та якісно. Від цього залежить своєчасність і ефективність екстреної медичної допомоги у кожному регіоні України», – резюмувала Супрун.