Головна Місто Сміття у Житомирі стане дорожчим: перевізники показали, як працюють у війну

Сміття у Житомирі стане дорожчим: перевізники показали, як працюють у війну

618
0

У Житомирі послугами з вивезення сміття надають три підприємства. Через зростання вартості пального тарифи на вивезення сміття зростуть для житомирян на 20%.

20 липня перевізники двох підприємств розповіли про свою роботу в умовах війни.  

Директор ТОВ «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах розповів, що сміття вивозять за потребою, але комунальники працювали навіть у період активних ракетних обстрілів:

У період активних бомбардувань працювали й займалися своєю роботою. Багато житомирян виїхали за кордон і ми бачимо, що є можливість переглянути маршрутні графіки. Всі скарги від населення ми приймаємо через фейсбук чи інстаграм”.

Він розповідає про підвищення тарифів:

“З підвищенням цін на пальне й на запчастини змушені були підняти тариф до 32-34 грн гривень у місяць і на вивезення сміття. Наша ціль, аби місто було чистим. Тому купили баки для роздільного збору в Житомир та в дві громади. Ще плануємо купити сміттєвоз, аби повністю забезпечити вивіз сміття. Всі плани плануємо реалізувати у серпні”.

Головний інженер комунального автотранспортного підприємства – 0628 Андрій Кудак каже, що у місті є проблемні майданчики. Один із них по вул. Східній, 33. 

«Це один із найбільш проблемних сміттєвих майданчиків раніше, він обслуговувався іншим перевізником. Жителі зносили забагато відходів й було перенакопичення. Ціна зросте на 10% через подорожчання палива. Для одного  жител підвищення становитиме до 5 гривень. Боремося із проблемою габаритного сміття, домовляємося з місцевими та проводимо роз’яснювальну роботу. Негабаритне сміття забираємо один раз у тиждень, але на цій ділянці 5 – 6 раз, а це вже великі витрати, бо ж задіюється спецтехніка”. 

Андрій Гумелюк, начальник управління житлового господарства додав, що зараз важкі часи, але ціль – зробити Житомир чистим:

«Наші перезвіники твердих побутових відходів ні на хвилину не зупинялися. На початку 2021 року відбувався старт проекту – 120-літровий контейнер у кожне приватне господарство. Нам потрібно працювати з приватним сектором, адже там на 80% найбільш проблемно. На сьогоднішній день роздано більше 5000 контейнерів, але загальна потреба – 15 тисяч. До нас нещодавно звернулися перевізники з питанням переглянути рішення з підняттям тарифів. Виконком затверджує граничні тарифи для перевізників. Це те, що може бути максимальним. Якщо ціна пального зменшиться, звичайно, можливий перегляд тарифів. Складова у тарифі палива – це 30%, а вже близько 20% це те, що очікує коригування».

З 1 вересня у платіжках житомирян за вивіз сміття будуть нові тарифи. 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here