Home Місто Собака в мішку та фуражка: 40% аварій трапляються через “невіглаське користування каналізацією”,...

Собака в мішку та фуражка: 40% аварій трапляються через “невіглаське користування каналізацією”, – водоканал

213

40% аварій на насосних станціях трапляються через неправильне користування каналізацією. Часто вони забиваються дитячими підгузками, засобами гігієни, вологими серветками та побутовими предметами, що викидати в каналізацію не можна. Іноді трапляються різні знахідки – “собака в мішку”, поліцейська фуражка.

Про це повідомили на водоканалі.

“Містяни ніколи не замислювалися над тим, що аварійні ситуації на насосних станціях на 40% трапляються через їхнє невіглаське користування каналізацією. Головна причина виходу із ладу обладнання – це забиття насосного дна тканинами, дитячими підгузками, засобами особистої гігієни, вологими серветками, які забивають робоче колесо, створюють навантаження на двигун і він виходить із ладу. 60% аварій на каналізаційному обладнанні пов’язані із застарілістю трубопроводів та іншого обладнання. Хочеться вірити, що прийде час і ми реконструюємо ще 22 наші старенькі насосні станції. І це, безумовно, сприятиме зменшенню аварійних ситуацій”, – зазначив начальник цеху КНС Олександр Рудницький.

Він додав, що в каналізаційних мережах трапляються різні знахідки – від резини з “Жигулі” до поліцейської фуражки, риби, собаки в мішку та тулупа:

“На наших каналізаційних насосних станціях трапляються різні «знахідки». Якось ми виловили резину від “Жигулі”, якось – тулуп. Одного разу в резервувари по каналізаційних трубах «припливла» риба: хтось, очевидно, мив бочку з рибою, а вона взяла і «втекла». Плавали і карасики, і карпики. Пам’ятаю, як свого часу на решітках «знайшли» поліцейську фуражку, собаку у мішку… Простого людського розуміння стосовно того, що каналізація не призначена для сміття, нам би вистачило, аби уникнути величезної кількості проблем: від несправностей обладнання до виникнення ситуацій, які шкодять «екологічному здоров’ю» міста. Простіше недопустити, ніж ліквідувати”.

На водоканалі зазначають, що траплялися ситуації, коли бригади працювали по 2 – 3 доби над усуненням наслідків аварії. Одна зміна для бригади може тривати 12 годин.

Житомирян закликають “не смітити” в каналізації, аби не збільшувати кількість аварій.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here