Home Місто Сьогодні в Житомирі вшановували учасників партизанського руху

Сьогодні в Житомирі вшановували учасників партизанського руху

171

З нагоди відзначення Дня партизанської слави та вшанування учасників підпільно-партизанського руху під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років  у Житомирі відбулось покладання квітів до меморіальних дошок керівнику партизансько-підпільного руху на Житомирщині, голові Житомирського облвиконкому у 1955-1982 роках Віктору Кременицькому, командиру партизанського з’єднання Захару Кириленку, секретарям Житомирського підпільного обкому КП(б)У, Героям Радянського Союзу Григорію Шелушкову та Олексію Бородію.

Житомирщина займає особливе місце в історії партизанського руху в Україні: саме тут діяли партизанські з’єднання С. Ковпака, С. Сабурова, О. Федорова, М. Наумова, Я. Мельника. В умовах окупаційного режиму вже у 1942 році в області боролися з ворогом 237 підпільних організацій та 22 диверсійні групи. 

У бойових операціях, здійснених у тилу ворога, лише два партизанські з’єднання Сабурова та Малікова, що діяли переважно на Житомирщині, знищили близько 53-х тисяч фашистських солдатів, офіцерів і чиновників окупаційного апарату. Понад півтори тисячі чоловік було взято в полон, зірвано 63 залізничних мости і 750 ешелонів ворога з живою силою, бойовою технікою, пальним та продовольством.
 
Цього дня квіти лягли й до пам’ятника на братській могилі, де у 1941-1943 роках німецько-фашистські окупанти розстрілювали комуністів, підпільників, партизанів. Тут поховано 9962 людини, серед них Григорій Шелушков, Олексій Бородій, члени підпільного обкому КП(б)У, керівники підпільних груп, підпільники, повідомило управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here