Home Місто Сьогодні вперше за 170 років стартує повний парад планет

Сьогодні вперше за 170 років стартує повний парад планет

389
0

Повний парад планет, який буває раз на 170 років, починається з цієї суботи, 4 липня, і триватиме два тижні. Наступний парад планет схожого типу слід очікувати у 2161 та 2492 роках.

Це означає, що всі планети Сонячної системи стануть по один бік Сонця для умовного спостерігача з Землі.

Науково парад планет називається "апульс" і паради планет теж різняться між собою. Приміром, мініпарад планет це три планети разом, парад малих планет 4, великий планетний парад 6 або 7 планет. А великий повний парад планет – це наш випадок у липні.

Повний парад планет справді унікальне явище, бо три планети з’єднуються двічі на рік, чотири щороку, п’ять планет вишиковуються кожні 19 років і всі вісім планет Сонячної системи, приблизно один раз на близько 170 років. Також не варто сприймати парад планет як на малюнках: планети не вишикуються в ідеально пряму лінію, але з’являться у небі поруч.

Які ж планети візьмуть участь у повному параді планет? Це Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і навіть карликова планета Плутон. Планети будуть досить чітко у лінії, кут відхилення буде малим.

Парад планет не відбувається за кілька годин як сонячне чи місячне затемнення. Через різну швидкість руху планет, милуватися ним у землян буде час, йдеться про близько два тижні.

Після цього комусь і так важкий 2020 рік може здатися ще важким, а хтось відчує значне полегшення. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here