Home Місто Сьогодні житомиряни святкують День Святого Валентина

Сьогодні житомиряни святкують День Святого Валентина

128

У багатьох країнах світу сьогодні, 14 лютого, відзначається День Святого Валентина або День усіх закоханих. Вважається, що День Святого Валентина існує вже понад 16 століть, але свята Кохання відомі з ще більш ранніх часів – з часів стародавніх язичницьких культур.

У свята є і конкретний «винуватець» – християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, у той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог – шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає значно менше, ніж про сім’ю. І, щоб зберегти у своїх солдатів військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися. Але закохуватися солдати не стали менше. І на їх щастя знайшлася людина, яка, не побоявшись імператорського гніву, стала таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім’я Валентин з римського міста Терні.

Його улюбленими розвагами було мирити тих, що посварилися, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметам їх пристрасті. Як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще і в тому, що і сам Валентин був закоханий у доньку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, і підписав його «Твій Валентин». Згодом, як християнський мученик, який постраждав за віру, Валентина було канонізовано католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина.

У Західній Європі День Святого Валентина став широко відзначатися з 13 століття, в США – з 1777 року. На початку минулого століття у американців було прийнято надсилати своїм нареченим марципани, які були досить дорогі.

У Японії почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки. До речі, там японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки.

У пристрасних французів же в День Святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичній Данії – засушені білі квіти.

У Британії незаміжні дівчата встають до сходу сонця, і дивляться на чоловіків, що проходять. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений.

При цьому, в Саудівській Аравії свято Закоханих офіційно заборонене.

І на Русі було своє свято закоханих, ось тільки відзначалося воно не взимку, а на початку літа. Воно було пов’язане з легендарною історією кохання Петра і Февронії і присвячене Купала – язичницькому слов’янському богові, синові Перуна.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here