На каву до мамонта невдовзі приїжджатимуть туристи у Житомир. Для скелета вимерлої мільйони років тому істоти вже підготували приміщення.

Справжні скелет мамонта, уламок метеориту, відбиток листя бананового дерева, що колись росло на території Житомирської області, та ще багато цікавих експонатів невдовзі зможуть побачити усі бажаючі. Також у Житомирі може з’явитися скелет динозавра.

В історичному центрі міста завершується реставрація Магістрату. Саме там колись, за деякими джерелами, була міська рада. Тепер архітектурна пам’ятка стала сучасною і невдовзі відкриється для туристів як один із цікавих музеїв, де можна буде не тільки оглянути колекції, а й посидіти за горнятком кави та придбати сувенір.

Перший житомирський дізнався, коли житомиряни та гості міста знову зможуть побачити найбільш “намоленого” мамонта та на які цікаві експонати слід звернути увагу.

Відеоекскурсію Магістратом до відкриття провів Роман Насонов, директор краєзнавчого музею.

Графітові, смарагдові та ультрамаринові зали поки порожні. Та вже невдовзі тут “поселяться” найдавніші істоти, знайдені в Житомирській області.

Запитуємо, коли?

“За ідеальних умов, ми могли б пустити відвідувачів у Магістрат орієнтовно через півроку. Але все залежить від швидкості реставрації експонатів. А це потребує фінансування близько 3 млн грн”, – розповів директор краєзнавчого музею.

До того часу всі ремонтні роботи завершаться, ще мають закупити меблі та змонтувати – зібрати по кісточках – житомирського мамонта.

Його розмістять на першому поверсі у чорно-графітовому залі палеонтології.

“Унікальність нашого мамонта в тому, що він місцевий. Він знайдений у селі Збраньки Овруцького району. Тобто скелет має житомирське походження.

Мамонт молодий. Він не досяг своїх звичайних розмірів. Треба зважати на факт, що кліматичні умови того часу не давали змогу їм розвинутися. Наші широти були не для них.

Насправді скелети мамонтів – не така вже й велика рідкість. Адже якщо не повністю кістяк, то бивні мамонта є чи не в кожному краєзнавчому музеї”, – деталізує Роман Насонов.

Цікаво, що колись мамонтів консервували шелак-гелем (його зараз використовують для покриття нігтів, – ред.).  Директор краєзнавчого музею не рекомендує його використовувати, бо “навіть окам’янілі кістки мамонтів він роз’їдає”.

Поруч із мамонтом розмістять і череп шерстистого (волохатого) носорога та навіть планують поповнити колекцію скелетом динозавра.

Про це обмовився співрозмовник:

“Можливо, хтось із меценатів подарує скелет динозавра. Поки ведуться перемовини”.

Запитуємо про деталі.

“Я не можу розповідати поки всі таємниці. Скажу так: хочеться, щоб у Магістраті був скелет динозаврика невеличкого, бодай копія. Принаймні, якби нам дали змогу зробити копію, це було б класно”, – анонсував Насонов.

Із найстаріших за віком експонатів – і відбиток листя бананового дерева, що росло мільйони років тому на території Житомирської області.

“Ви знаєте, що на території Житомирської області було море? Так, у нас росли банани. Кільканадцять мільйонів років тому. Відбитки листя бананового дерева у нас є”, – продовжує розповідати керівник музею. Тим, кого зацікавила тема, буде корисно послухати від гідів інформацію про Пангею під час екскурсій.

Гостям Магістрату слід буде звернути увагу і на залу з камінням на першому поверсі.

Крім дорогоцінних топазів та берилів із родовищ Житомирської області, тут буде ще один цікавий камінь – уламок метеориту.

Для доступу маломобільних груп населення на другий поверх, якого в історичній будівлі взагалі не було, встановили сучасний підйомник. Людина на візочку зможе без проблем піднятися до залів історичної колекції та у кав’ярню Магістрату.

На другому поверсі будуть зали зі змінними виставками та історичні експонати від археологічних знахідок, таких як кремінні знаряддя праці, до експонатів незалежності.

“У синю залу переїде орнітологічна колекція опудал. У зеленій будуть представлені ссавці. За допомогою дзеркальних та великих опудал тут буде незвична атмосфера – “психологічна атака на відвідувача”. З опудал тут будуть лось, бізон”, – ділиться планами Роман Насонов.

У коридорах між скелетами, опудалами та камінням буде зона розвантаження та відпочинку для дітей і дорослих.

У подвір’ї – невеличкий музейний сад із дослідною ділянкою, де маленькі відвідувачі можуть посадити насінину, а потім приходити дивитися, як вона росте.

До такого вигляду в будівлі ще мають зробити безліч внутрішніх робіт, таких як викрійка по стінах, перетворення віконних блоків у виставковий простір та ін.

Проте вже зараз керівник Роман Насонов упевнений, що Магістрат відкриється по-новому: “Ефект таємничості гарантую. Тут зіграють кольори стін, освітлення, великі опудала та дзеркальні панелі”.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here