Home Місто Стелю Михайлівського собору у Житомирі вкрило зоряне небо. ФОТО

Стелю Михайлівського собору у Житомирі вкрило зоряне небо. ФОТО

180

У Свято-Михайлівському кафедральному соборі вже не один рік художники працюють над оздобленням стін.

Київські майстри наразі завершують розпис стелі у великій залі.

Про це повідомляє прес-служба собору.

Так, стелю собору прикрашає зоряне небо незвичної краси.

Робота виконана в стародавньому українському стилі з дотриманням церковних канонів.

Собор почали розписувати 20 років тому. Настоятель храму отець Богдан Бойко каже: аби розписати його весь, потрібно багато років, бо праця дуже кропітка.

До кінця 2021 року планують розписати більше 300 метрів площі собору. Художні роботи виконують за кошти, виділені меценатом. Свято-Михайлівський собор – єдиний храм в Україні, де відновлюють стародавній український розпис:

 

"Художники запропонували, і ми з громадою вирішили, що потрібно відновлювати українські розписи, яких немає в жодному храмі України" – говорить отець Богдан.

У великій залі храму наразі богослужінь не проводять. Тут працюють десятеро художників із Житомира та Києва, які оформлюють стіни та стелю. Пишуть акриловими та олійними фарбами.

Льняне полотно, на якому виконують розпис, замовляють в Італії. Полотно покривають типографською позолотою – це дає змогу заощадити гроші, не втрачаючи якості ілюстрації. Після цього потрібно ретельно наклеїти на стіни вже готові роботи.

«Майстри виконують фінальну роботу тут на місці, а у Києві команда головного художника Дениса Белянського вже працює над наступним полотном. Тому поки ми в очікуванні, запрошуємо кожного житомирянина і гостя міста на наші богослужіння або ж просто у гості аби на власні очі побачити ту красу і велич українського стилю, яка вже представлена у нашому соборі», – повідомляє прес-служба.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here