21 червня 2016 року розпочалася архівна практика у студентів-істориків Житомирського державного університету імені Івана Франка, яку вони проходять на базі Державного архіву Житомирської області.
Про це інформують на сайті вишу.
Студенти мають можливість ознайомитись з історією архіву, довідковим апаратом, з цінними та унікальними документами XVII-ХІХ століть, відвідати тематичні виставки документів; залучаються до роботи в окремих відділах архіву.
Основним місцем проходження архівної практики є читальний зал, у якому передбачено чотири види роботи студентів:
– аналіз окремих документів з історії Волині-Житомирщини ХІХ-ХХ ст.;
– вивчення документів з історії Житомирського державного університету імені Івана Франка;
– робота із завданнями по періодичних виданнях дорадянського та радянського періодів («Волынь», «Жизнь Волыни», «Радянська Волинь» та ін.);
– вивчення архівних джерел при дослідженні родоводу (сповідальних та клірових відомостей, метричних книг, ревізьких казок, родословних книг дворян тощо).
Окремим напрямом роботи є також аналіз окремих цікавих архівних документів, що представлені на документальних он-лайн виставках Державного архіву Житомирської області, Центрального державного історичного архіву Україні в м. Києві, Центрального державного архіву громадських об’єднань України та інших архівів України.
Особливий інтерес у студентів викликає вивчення архівних джерел при дослідженні родоводу та дослідження власного генеалогічного древа, а також особових справ своїх репресованих родичів.
Часто студенти після закінчення практики виявляють інтерес до документів архіву, продовжують самостійно працювати з ними, консультуючись з викладачами та архівними працівниками. Ще одним втіленням творчих задумів студентів після проходження архівної практики є їх участь у роботі різних студентських наукових конференцій, що проводяться у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, вищих навчальних закладах України та зарубіжжя.