Home Місто Суд визнав, що міська рада незаконно розпорядилася земельною ділянкою у прибережній смузі...

Суд визнав, що міська рада незаконно розпорядилася земельною ділянкою у прибережній смузі Тетерева

159

Позовні вимоги прокуратури м. Житомира про скасування протиправного рішення міської ради про надання в оренду землі вартістю майже 100 тис грн і повернення її у державну власність Верховним Судом України визнано обґрунтованими.

Постановою вищої судової інстанції рішення Богунського районного суду м. Житомира, яким задоволено позов прокуратури, залишено у силі.

Установлено, що рішенням міської ради, у 2011 році, незаконно передано житомирянину в оренду на 10 років земельну ділянку площею 0,04 га, що розташована у прибережній захисній смузі р. Тетерів, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Такими діями посадовці порушили вимоги чинного законодавства, згідно з якими будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних) у прибережних захисних смугах уздовж річок забороняється.

З метою захисту законних інтересів держави і жителів міста, прокуратура у суді першої інстанції домоглася звільнення землі, однак, судами апеляційної та касаційної інстанцій попереднє судове рішення скасовано.

У свою чергу, прокуратура звернулась до Верховного Суду України, який врахував її правову позицію та залишив без змін рішення першої судової інстанції, зобов’язавши житомирянина повернути землю у державну власність.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here