Сухомлин про бетонні укриття: перші будуть на цьому тижні. ВІДЕО

443

Шість бетонних укриттів планують облаштувати в Житомирі. На це виділили 25 млн гривень.

Адреси укриттів 2 серпня погодив виконком. За їх облаштування та підтримання будуть відповідати комунальні підприємства «Зеленбуд» та «Парк».

Укриття побудують із модульних бетонних блоків, що дозволить пересувати їх у разі необхідності. Вони забезпечуватимуть захист для 20-50 осіб. 

За словами міського голови Сергія Сухомлина, введення в експлуатацію цих укриттів займатимуться фахівці ДСНС. Зараз фокус зосереджений на шести адресах, де встановлять укриття: бульвар Новий, 4, площа Польова, 10, вулиця Бориса Лятошинського, 13, вулиця Покровська, 131, бульвар Старий, 14-а, вулиця Чуднівська, 167. Майбутні плани включають можливість встановлення подібних укриттів і в інших районах міста.

«Всього на сесії було виділено 25 млн гривень. В середньому вартість такого модуля становить близько 2 млн гривень. Вартість залежить від розмірів. Тому вони будуть трохи відрізнятися за розмірами в залежності від місця встановлення. Ми обирали ті місця, де є велике скупчення людей. Наприклад, Старий бульвар, Новий бульвар, Гідропарк – в таких локаціях укриттів немає. Перші два привезуть на цьому тижні, а на наступному будуть встановлені. Залежно від того, які будуть відгуки, в першу чергу від ДСНС, після цього будемо продовжувати програму», – розповів міський голова.

За словами Сергія Сухомлина, досвід інших міст підтверджує, що такі модульні укриття є ефективними для захисту від уламків та вибухових хвиль. Однак він також зазначає, що ефективність цих укриттів залежить від того, як люди будуть їх використовувати. У майбутньому планується встановити камери та електронні замки у цих укриттях, щоб забезпечити використання їх за призначенням.

«Цей бетон може витримати попадання 152-мм снаряду. Зрозуміло, що у нас 152-мм снарядів другого калібру тут немає. Пряме попадання ракети, я думаю, не витримає жодне таке укриття, але вони будуть додатково посилюватися габіонами і всім іншим, щоб збільшити захист. Це буде робитися згідно нормативів ДБН та ДСНС, щоб було максимально безпечно», – зазначив у коментарі Першому житомирському Сергій Сухомлин.

Дивіться фото, як виглядатимуть укриття.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here