Сухомлин: у Житомирі встановили перше модульне укриття

284
0

У Житомирі 9 серпня встановили перше модульне укриття – на вул. Лятошинського біля скверу.

“Це найменше укриття з тих, які ми встановлюємо. Після тестуванння ДСНС та виправлення всіх можливих недоліків — будемо встановлювати й більші за розміром.

Наступні кроки — встановити автоматичні замки, які відкриватимуться в тривогу, камери відеонагляду та місця для сидіння”, – зазначив мер Сергій Сухомлин.

Також триває монтаж укриття за адресою вул. Покровська, 131. 

У разі потреби укриття зможуть перенести на іншу локацію. Нині ж планують наступні 4 встановлювати за адресами: Старий бульвар, 14а; Чуднівська, 16; Новий бульвар, 4; площа Польова, 10. 

Згідно з проектом, ці укриття зможуть витримати ударну хвилю з силою до 100 кілопаскалів та захистити людей від осколків. 

Наразі ще розглядається можливість автоматичного відкривання дверей під час тривоги: після активації повітряної сирени двері відчинятимуться, дозволяючи людям швидко увійти до укриття. Після припинення тривоги двері автоматично зачинятимуться. 

Комунальні підприємства “Зеленбуд” та “Парк” беруть на себе зобов’язання з утримання та обслуговування цих укриттів. 

Нагадаємо, що на засіданні сесії міської ради виділені 25 млн гривень для придбання та встановлення укриттів. За словами міського голови Житомира Сергія Сухомлина, середня вартість одного модуля оцінюється приблизно у 2 млн гривень, проте ціна може змінюватися в залежності від розмірів модуля. 8 серпня в Житомир доставили блоки для перших двох укриттів.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here