Home Місто Супутник NASA сфотографував народження острова в Червоному морі

Супутник NASA сфотографував народження острова в Червоному морі

140
Супутник NASA EO-1 сфотографував процес появи нового острова в Червоному морі, повідомляє Universe Today.
 
На знімках зображений регіон біля західного узбережжя Ємену. Тут є багато невеликих островів, що утворилися по ходу формування щитовидного вулкана. У цьому регіоні розташовується система розломів, що утворилися в результаті розходження Аравійської та Африканської тектонічних плит, повідомяє Корреспондент.net.
 
У середині грудня в цьому регіоні почалося підводне виверження. За деякими даними, лава й попіл вилітали з води на висоту до 30 метрів. На одному з фото добре видно клуби диму і вулканічного попелу від активного підводного вулкана.
 
Зараз у регіоні сформувався невеликий острів. Фотографія цього ж місця була зроблена EO-1 ще у 2007 році — на ній нема й натяку на можливе вулканічне виверження.
 
На початку 2011 року з’явилася інформація, що вченим вдалося пояснити геологічні події, котрі відбуваються в долині Афар в Ефіопії. У 2005 році тут за кілька днів виникла тріщина завдовжки майже 50 кілометрів і шириною до 7 метрів. Протягом наступних чотирьох років (наразі доступні дані лише до 2009 року) подібні події відбувалися як мінімум 12 разів. Виявилося, що це почався процес тоншання земної кори і утворення нового океану. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here