Home Місто Священика, похованого 100 років тому, зарахували до лику священномучеників

Священика, похованого 100 років тому, зарахували до лику священномучеників

97

Павло Градовський народився в 1880 році в місті Радомишль Житомирської області. У 1904 році закінчив Київську духовну семінарію, після чого працював учителем у церковно-парафіяльних школах. У 1909 році прийняв сан священика.

«Проповіді Павла Градовський настільки захоплювали парафіян, що люди спеціально йшли послухати священицькі повчання, – повідомили «Фактам» у прес-службі Житомирської єпархії Української православної церкви. – 26 липня 1919 батько Павло був арештований (вдома залишилася його вагітна дружина і троє малолітніх дітей) і доставлений до Житомирської надзвичайну комісію, яка постановила розстріляти священика. Вирок привели у виконання 17 серпня 1919».

Священний Синод Української православної церкви розглянув життя, труди і подвиги ієрея Павла Градовського і зарахував його до лику священномучеників.

15 липня з могили були підняті мощі Павла Градовський. Прекрасно збереглася ікона Успіння Пресвятої Богородиці, покладена в труну, і Євангеліє. Все було складено в спеціальні ящики. Мощі перебуватимуть до 25 серпня в храмі святого апостола Якова, після чого хресним ходом їх перенесуть до житомирського Спасо-Преображенського кафедрального собору.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here