З 1992 року в Європі було започатковано одне з неофіційних свят – День кота, який прийнято відзначати 17 лютого. Вперше з такою ініціативою виступила журналістка з Італії Клауді Ангелетті, а далі ідея знайшла підтримку в зоозахисників, волонтерів активістів і господарів пухнастих й вусатих у різних країнах.
У рамках святкування Дня кота прийнято влаштовувати різні активності – конференції, акції, збирати корм та кошти на підтримку котиків тощо.
До речі, за інформацією з мережі Інтернет, в Італії проживає найбільша кількість безпритульних кішок і котів – понад 2,5 млн. Скільки таких в Житомирі – невідомо, але від початку повномасштабної війни кількість тварин на вулицях зросла, у тому числі через безвідповідальність власників.
У місті є кілька зооорганізацій, які опікуються безпритульними котами і собаками. Зокрема, у першу чергу займаються їх лікуванням та реабілітацією, стерилізацією, вакцинацією, забирають на перетримку і знаходять нові родини.
Пані Лариса, яка проживає по вулиці Святослава Ріхтера, опікується котиками у своєму дворі. В холодну пору вони живуть у підвальній частині будинку і кілька разів на день вона виходить підгодувати їх домашніми смаколиками та залишає корм. У іншій частині будинку є ще одна ініціативна бабуся, яка так само доглядає за своїми підопічними. Завдяки цьому котики змогли перезимувати і вже невдовзі грітимуться у променях весняного сонечка.
Читайте також: У житомирській кавʼярні живе кішка Бао: має власний будиночок та місце для сну. ФОТО
У фотооб’єктиві «Першого житомирського інформаційного порталу» котики пані Лариси, домашні котики, а також коти, яких ми зустріли поблизу літака в міському парку та в меморіальному будинку-музеї Сергія Корольова.
Юлія Демусь






















