Home Місто  Святкуємо День кота і показуємо дворових  пухнастиків у Житомирі. ФОТО

 Святкуємо День кота і показуємо дворових  пухнастиків у Житомирі. ФОТО

1046

З 1992 року в Європі було започатковано одне з неофіційних свят – День кота, який прийнято відзначати 17 лютого. Вперше з такою ініціативою виступила журналістка з Італії Клауді Ангелетті, а далі ідея знайшла підтримку в зоозахисників, волонтерів активістів і господарів пухнастих й вусатих у різних країнах. 

У рамках святкування Дня кота прийнято влаштовувати різні активності – конференції, акції, збирати корм та кошти на підтримку котиків тощо.

До речі, за інформацією з мережі Інтернет, в Італії проживає найбільша кількість безпритульних кішок і котів – понад 2,5 млн. Скільки таких в Житомирі – невідомо, але від початку повномасштабної війни кількість тварин на вулицях зросла, у тому числі через безвідповідальність власників.

У місті є кілька зооорганізацій, які опікуються безпритульними  котами і собаками. Зокрема, у першу чергу займаються їх лікуванням та реабілітацією, стерилізацією, вакцинацією, забирають на перетримку і знаходять нові родини. 

Пані Лариса, яка проживає по вулиці Святослава Ріхтера, опікується котиками у своєму дворі. В холодну пору вони живуть у підвальній частині будинку і кілька разів на день вона виходить підгодувати їх домашніми смаколиками та залишає корм. У іншій частині будинку  є ще одна ініціативна бабуся, яка так само доглядає за своїми підопічними. Завдяки цьому котики змогли перезимувати і вже невдовзі грітимуться у променях весняного сонечка.

 Читайте також: У житомирській кавʼярні живе кішка Бао: має власний будиночок та місце для сну. ФОТО

У фотооб’єктиві «Першого житомирського інформаційного порталу» котики пані Лариси, домашні котики, а також коти, яких ми зустріли поблизу літака в міському парку та в меморіальному будинку-музеї  Сергія Корольова.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here