Home Люди Свято для кожного: одна із житомирських мереж пекарень пече паски для військових...

Свято для кожного: одна із житомирських мереж пекарень пече паски для військових та дітей з обмеженими можливостями

794
0

Житомирська пекарня “Ваш Лаваш” вже другий рік поспіль передає паски для військовихна передову.  Цього року представники пекарні дарують частинку свята  дітям з обмеженими можливостями. 

 Для цього пекарі буквально не сплять ночами та випікають пасхальні смаколики для захисників та діток. 

Перший Житомирський поспілкувався зі   регіональним менеджером пекарень “Ваш Лаваш” Катериною Плохотишиною.

 Як ви зустріли повномасштабне вторгнення та чи працювала пекарня?

Ми не працювали один день. Згодом самі житомиряни приходили та  несли борошно зі своїх запасів й просили, щоб ми пекли хліб. Перший місяць ми практично не продавали нічого.  Ми пекли та передавали хліб в магазин в Озерне, адже у них не було хліба. Більшість кафе та ресторанів  міста згуртувалися в загальну групу.  Ми допомагали один одному.  Багато передали на блокпости в Житомирі. На передову відправляли випічку, вареники, супи та інше. На нашій кухні готували все,  що було необхідно військовим та теробороні”. 

Звідки прийшла ідея передавати паски військовим та дітям з особливими потребами?

“Після повномасштабного вторгнення наша пекарня вирішила допомогти військовим та дітям з особливостями розвитку. Тому ми започаткували акцію “Оплати благодійну паску – подаруй свято кожному”.  Вартість однієї паски складає 48 гривень. Ми розмістили оголошення в соціальних мережах та отримали кошти на 200 пасок. Також до акції приєдналися наші постачальники, тому торік передали 350 пасок.  Цьогоріч ми передаємо паски не тільки військовим, але й діткам з будинку-інтернату “Сонячний Дім”, а також вихованцям спецшколи. Загалом, дітям  вже передали 400 пасок.   Через війну люди забули, що є діти, які позбавлені батьківської любові. Цим діткам важко, тому їм теж потрібна підтримка та увага. Коли ми приїхали в інтернат, то  мене обняли близько 50 дітей.  Кожен хотів підійти та  подякувати. Вони були дуже щасливі нас бачити. Ми вже відвідали дитячі будинки не тільки в Житомирі, але й по області”.

 Наскільки часто ви робите такі акції ?

Раз на рік ми проводимо таку акцію.  Хочеться подарувати частинку свята нашим захисникам та діткам. Також вже проводили  майстер-класи  для дітей-переселенців. До нас приїжджали малюки з Київської  та Житомирської областей”.

Яку кількість пасок ви передали уже на передову?

Ми вже зібрали кошти на 750 пасок. Наразі збір закрито. Вже у неділю Великодні подарунки прямують на передову.  Також передали паски лікарям у Краматорськ.  Ще 100 пасок відправили у військовий госпіталь у Дніпро. Також близько сотні поїдуть на 95-бригаду. Якщо є запит, то ми відправляємо. Нам не важливо, з якої бригади хлопці. Вони всі воюють за нашу землю. Сьогодні, ми ще передали 130 пасок госпіталь у нашому місті”.

Чи були випадки, що паски випікали вночі? 

“. Протягом 3 ночей ми випікали паски на наших пекарнях, щоб покрити всі волонтерські запити”.

Previous articleНайскладніший опалювальний сезон у Житомирі: яким був
Next articleУ Житомирі на Великдень буде +17 тепла

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here