Home Місто Цьогоріч в Житомирській області на сказ захворіло 29 тварин

Цьогоріч в Житомирській області на сказ захворіло 29 тварин

105

Сказ, скажениця, водобоязнь – гостре інфекційне захворювання нервової системи теплокровних тварин та людини.

Збудник захворювання вірус, належить до групи рабдовірусів. Вірус вибірково уражає нервову систему. Розмножується і накопичується у головному мозку, епітелії слинних залоз, надниркових залоз, сльозових залозах. Виділяється збудник захворювання тільки зі слиною хворої тварини.

З природних осередків захворювання вірус передається від джерел інфекції в основному через укуси лисиць, собак, котів.

В поточному році  епізоотична ситуація зі сказу задовільна. Станом на 01.10.17р. в області зареєстровано 29 випадків сказу серед тварин  у 29 населених пунктах 13 адміністративних районів. В минулому році на цей час їх було 44. Найбільш інтенсивно епізоотичний процес протікав в Нов-Волинському районі – 6 випадків, Попільнянському – 4 вип., Житомирському, Чуднівському – по 3 вип., Андрушівському, Баранівському, Коростенському, Ружинському – по 2 вип.,  Бердичівському, Малинському, Радомишльському, Романівському, Пулинському – по 1 випадку.

Захворіло   14 лисиць, 1  єнотовидна собака, 12 котів (в т.ч. 8 домашніх), 1 безпритульна собака, 1 корова.

Основним носієм збудника в довкіллі продовжує бути лисиця – 14 випадків, їх питома вага складає  48 відсотків від загальної кількості захворілих тварин. Зростає роль домашніх тварин (собаки, коти) та сільськогосподарських тварин,   як джерела інфекції.

В останні роки в області за медичною допомогою з приводу укусів звертається понад 1,5 тисяч людей, третині призначається лікування.

Значна кількість випадків сказу серед тварин, порушення правил утримання тварин та зростання числа звернень населення по медичну допомогу з приводу покусів безпритульними тваринами – є реальною загрозою реєстрації випадків сказу і серед населення.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here