Home Місто У 2018 році лікарі Житомирщини виписали понад 830 тис. рецептів за...

У 2018 році лікарі Житомирщини виписали понад 830 тис. рецептів за програмою «Доступні ліки»

176

 Програма «Доступні ліки» – один із елементів медичної реформи, завдяки якій жителі продовжують отримувати 59 препаратів безкоштовно, ще 202 – лікарських засоби з невеликою доплатою. Це препарати для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. У 2018 році лікарі Житомирщини виписали 830 тис. 600 рецептів, з яких отоварено 730 тис.

Про це повідомляє управління охорони здоров’я ОДА.

 

Аптекам у 2018 році відшкодували 33 млн грн. Середня вартість одного рецепту становить 45 грн.

 

Основне завдання «Доступних ліків» – забезпечити людей, які цього потребують найнеобхіднішими засобами лікування, за ініціативи Президента Петра Порошенка людям, які не можуть самостійно дістатись до аптеки і отримати ліки безкоштовно, препарати будуть доставлені додому.

 

Програма «Доступні ліки» активно діє практично в усіх районах, містах та ОТГ Житомирщини. Найбільше користуються нею жителі у м. Житомир, Бердичів, Малин, Чуднівському, Романівському, Новоград-Волинському районах, Іршанській ОТГ.

 

ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ? Покрокова інструкція

 – Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.

 – Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

 – Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за рецептом.

 – Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину).

 – Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади (закладом охорони здоров’я), долучилася до програми і має наліпку "Доступні ліки".

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here