Home Місто У 4 районах області проведуть дослідження грунтів

У 4 районах області проведуть дослідження грунтів

120

У 2017 році Житомирська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» проведе агрохімічне обстеження грунтів сільськогоспода́рських земель Андрушівського, Бердичівського, Попільнянського і Ружинського районів.

Про це йдеться у розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації № 79 «Про проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення в 2017 році», яке Ігор Гундич підписав 3 березня.

Згідно з документом, аналіз грунтів на кількість поживних речовин, рівень їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами буде здійснено на 85,0 тис. га у сільськогосподарських підприємствах всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання 4 районів.

За інформацією управління агропромислового розвитку ОДА, такі дослідження проводяться кожні 5 років.

Аналіз буде здійснюватися за кошти державного бюджету та землекористувачів. Тому підприємствам, сільським і селищним радам, на території яких проводитимуться дослідження, рекомендовано укласти відповідні угоди з Житомирською філією державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».

Звіт за результатами проведеної роботи Житомирська ОДА має отримати до 25 листопада 2017 року, лабораторних досліджень – до 25 травня 2018 року.

Контроль за виконанням розпорядження голова ОДА Ігор Гундич взяв особисто на себе.

Документом також затверджено план проведення робіт із агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення у 2017 році.

Райони

Кількість господарств, шт.

Площа сільськогосподарських угідь, тис.га

В тому числі рілля

Андрушівський

10

22,0

22,0

Бердичівський

11

13,6

13,6

Попільнянський

10

24,1

24,1

Ружинський

8

25,3

25,3

Усього

39

85,0

85,0

Довідково: Агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення — обов’язкове агрохімічне обстеження ґрунтів з видачею агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, в якому фіксуються початкові та поточні рівні забезпечення поживними речовинами ґрунтів, рівні їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here