Home Місто У Бердичеві відкрито філію відділення хронічного гемодіалізу обласної лікарні на 6 місць

У Бердичеві відкрито філію відділення хронічного гемодіалізу обласної лікарні на 6 місць

288
0

На базі Бердичівської центральної міської лікарні 26 серпня 2011 року відкрито філію відділення хронічного гемодіалізу обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського на 6 діалізних місць, повідомляє прес-служба адміністрації.

З обласного бюджету на ремонт та оснащення орендованих для розміщення філії приміщень на базі Бердичівської ЦМЛ було спрямовано понад 300 тисяч гривень.

В обласній клінічній лікарні гемодіаліз як метод замісної ниркової терапії використовується з 1992 року.

Наразі відділення хронічного гемодіалізу обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського оснащене 31 апаратом «штучна нирка» та системами водопідготовки до них виробництва фірми GAMBRO (Швеція).

14 апаратів знаходиться безпосередньо в обласній клінічній лікарні, 5 апаратів – у філії відділення на базі Новоград-Волинського міськрайТМО, 6 апаратів – у філії відділення в Коростенській ЦМЛ та 6 апаратів – у щойно відкритій філії відділення в Бердичівській ЦМЛ.

Кількість хворих, котрі потребують лікування методами замісної ниркової терапії, щороку зростає. Якщо у 2004 році на лікуванні гемодіалізом перебувало 53 пацієнта, то в даний час лікування методами замісної ниркової терапії отримують 198 пацієнтів та 30 пацієнтів лікуються методом постійного амбулаторного перитонеального діалізу.

Найближчим часом можуть потребувати лікування методами замісної ниркової терапії ще 135 пацієнтів (це хворі з ІV-V ступенем хронічної ниркової недостатності).

Хворі з хронічною нирковою недостатністю отримують лікування методами замісної ниркової терапії безкоштовно, за рахунок державних коштів.

У жовтні-листопаді 2010 року компанія «GAMBRO» (Швеція) надала гуманітарну допомогу Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського у вигляді нових 11 апаратів для гемодіалізу INNOVA та системи водопідготовки до них на загальну суму 280 400 доларів США.

Саме ця подія надала поштовх щодо планування відкриття філії відділення хронічного гемодіалізу обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського на 6 діалізних місць у м. Бердичеві.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here