Home Місто У Бердичеві відкриють музей єврейства. ВІДЕО

У Бердичеві відкриють музей єврейства. ВІДЕО

145

У другій половині вересня у Бердичеві з’явиться музей єврейства. Від заснування міста і аж до наших днів він ілюструватиме історію, релігію та культуру єврейської громади.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу "ВІК".

Ідея створення музею, присвяченого життю євреїв, виникла давно, розповіла начальник міського відділу культури. Питання лише було у приміщенні. Зрештою, зупинилися на одній із кімнат дитячої бібліотеки. З цим варіантом перш за все погодилися і у сучасній єврейській громаді. Тож тепер приміщення дитячої бібліотеки сміливо можна назвати осередком чотирьох культур, повідомила Олена Петрівська. Адже Бердичів сам по собі давно ним є. Знайомі містяни з польською культурою, шанують і бережуть українську.  А от про єврейське життя знають, хіба що, з анекдотів чи книжок

.Валентина Петрухина, заступник директора по роботі з дітьми ЦБС: «Створення музейної кімнати історії єврейства Бердичева, польської бібліотеки, української народознавчої кімнати, кімнати казок сприяє тому, що це є осередком культури різних представників культур. Молодь може дізнатися будь-яку інформацію про різні національності, які приживали на території Бердичева від початку його заснування».

Наразі у майбутньому музеї-Меморіалі пам’яті закінчуються ремонтні роботи. Експонати для нього частково надала єврейська громада Бердичева, частково – мешканці міста.. З бюджету міста на створення музею виділено 50 тисяч гривень.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here