Home Місто У червні Житомирський рибоохоронний патруль викрив 118 порушень

У червні Житомирський рибоохоронний патруль викрив 118 порушень

 За 20 днів червня Житомирський рибоохоронний патруль викрив 118 порушень правил рибальства, з яких 42 – грубі. Збитки, завдані державі за цей період, становлять 98 тис. грн. У порушників вилучено 146 кг риби та 167 од. заборонених знарядь лову. 

«Лише за одиндень, 20 червня патруль склав вісім протоколів про порушення природоохоронного законодавства. Це наочно свідчить про ефективність роботи рибоохоронного патруля, який і вдень, і вночі охороняє водойми від браконьєрів. Плануємо не зупинятись на досягнутому, а більш посилено контролювати водні об’єкти і притягувати винних осіб до відповідальності», – заявив керівник відомства Олександр Гонтар.

За цей період було складеноодин протокол за ч.3 ст. 85 КУпАП (порушення любительського лову), шість протоколів – за ч.4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення) та один акт виявлення безхазяйного майна. Завдано збитків рибним запасам на суму 2405 грн. У браконьєрів конфісковано десять сіток  і один гумовий човен.

Так, на р. Гуйва патрульні виявили громадянина, який здійснював вилов раків забороненим знаряддям лову – волоком. Завдяки оперативним діям рибоохоронців, чоловіку не вдалось завдати шкоди рибній галузі.

Також було викрито порушника, який в заборонений період незаконно добув 31 екз. раків. Нараховано збитків у розмірі 790 грн. Інцидент стався на р. Тетерів в районі с. Перлявка Житомирського району.  

На водосховищі «Карабачиївське», що у Брусилівському районі патрульні разом із громадським інспектором рибоохорони та працівниками Брусилівського відділу поліції виявили грубе порушення правил рибальства. В результаті  затримано двох громадян, що ловили рибу за допомогою чотирьох сіток. Збитки, завдані рибному господарству, становлять 1615 грн.

За даними фактами відносно порушників складені адмінпротоколи за ч.4 ст.85 КУпАП.

Крім того, на р. Тетерів, біля с. Денеші Житомирського району патрульні викрили браконьєрів, які намагалися впіймати рибу сітками, але не встигли. Чоловіки втекли з місця події та залишили човен і сім сіток. Складено акт виявлення та вилучення безгосподарського майна.

Житомирський рибоохоронний патруль закликає небайдужих громадян обов’язково повідомляти про виявлені порушення на водоймах та ринках області за телефоном «гарячої лінії»: (0412) 24-57-81 або 067-41-46-074.

 

Довідкова інформація:

 

Нагадуємо в області діє нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Так, до 30 червня заборонений лов риби в новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів.