Головна Місто У Чистий четвер потрібно очиститися як духовно, так і фізично, а також...

У Чистий четвер потрібно очиститися як духовно, так і фізично, а також провести прибирання в будинку

152
0

Чистий четвер у 2020 році припадає на сьогоднішній день, 16 квітня.

Чистий (Великий) четвер християни східного обряду традиційно відзначають за три дні до Великодня. Віруючі згадують про останні дні Ісуса Христа перед розп’яттям, а в народі цей день обріс багатьма обрядами й традиціями.

Під час богослужінь у цей день згадують одну з найважливіших євангельських подій: Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові та смиренності. Згідно з Євангелієм, на Таємній Вечері Ісус Христос встановив обряд євхаристії – Святого Причастя, переломив хліб і роздавши його присутнім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада не може закрити церкви на Великдень,- Остапченко

У церквах зазвичай проходять служби зі співом і читанням Євангелія. Також Таїнство Причастя – велика традиція Страсного четверга. Однак Чистий четвер у 2020 році має особливість – карантин через коронавірус. Тому від відвідування церкви обов’язково потрібно утриматися. Але, щоб пом’якшити для вірян ці незручності, конфесії мають намір проводити свої служби в онлайн режимі, а парафіян просять молитися вдома.

Чистий четвер у 2020 році має особливості через карантин.

У цей день потрібно очиститися як духовно, так і фізично. Вважається, що вода в цього дня має цілющі властивості і якщо викупатися в Чистий четвер до сходу сонця, то можна зміцнити здоров’я і позбавитися від негативної енергетики. Перед купанням рекомендується прочитати молитву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де у Житомирі можна купити освячену паску

У Чистий четвер потрібно прибирати й доводити до ладу свій будинок. Необхідно вимити підлогу, вікна, стіни, стелі, а також витерти пил і викинути все сміття. Згідно з повір’ям, так можна позбутися від усього негативу, який накопичився в оселі протягом року. Здавна вважається, що у кого в Чистий четвер у будинку бруд, то й весь рік проведе у сварках.

Великий четвер – останній день перед Великоднем, коли можна займатися господарськими справами. Варто пам’ятати, що з Чистого четверга на Страсну п’ятницю не варто залишати невимитий посуд і замочену, але не випрану білизну. Господині у цей день також випікають паски, розфарбовують яйця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Никодим одумався і закликав вірян не йти на Великдень до церкви – а потім передумав

За традицією, вранці ставлять тісто, щоб "піднімалося", а вже після прибирання в будинку беруться до справи. Під час цього процесу потрібно думати тільки про хороше, інакше смачні паски не вийдуть. Господині в Чистий четвер також випікають паски.

Як правильно купатися у Чистий четвер Як вже було сказано, у чистий четвер потрібно купатися. Це краще робити до сходу Сонця. Але можна і потім – головне, очистити себе. Під час купання важливо прочитати молитву і попросити у Бога вигнати з життя негатив і звернутися за захистом. Купатися краще під душем.

Щоб бути здоровим, умиваючись з ранку потрібно покласти у воду срібний виріб – люди вірили, що така вода може подарувати міцне здоров’я і красу.

Умиватися краще саме холодною водою – це наближає до ефекту "природної температури" і додатково загартовує організм. Що в Чистий четвер не можна робити Не можна розводити в будинку безлад у Чистий четвер, щоб не загрузнути у сварках.

В цей день не можна залишати житло без прибирання. А воду після збирання не можна виливати в будинку або в своєму дворі, її необхідно виносити подалі. Не варто допускати неприємні думки, збирати образи, сваритися, провокувати конфліктні ситуації.

Також не варто шкодувати, викидаючи старі речі. У чистий четвер не можна залишати житло без прибирання.

Забороняється знімати пробу з пасок, а випікати великодні ласощі не можна, поки в будинку брудно. Також, не можна в Чистий четвер позичати гроші та виносити з будинку цінні речі. Не можна їсти м’ясо, яйця, молочні продукти в цей день, оскільки Чистий четвер припадає на Страсний тиждень Великого посту.

Також забороняються веселощі: не можна співати, танцювати, влаштовувати пишні застілля з вживанням алкоголю. Чистий четвер гроші Раніше вірили, що в Чистий четвер для залучення грошей потрібно три рази (вранці, вдень і ввечері) перерахувати всі гроші, що є в будинку, тоді гроші не будуть переводитися протягом року.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here