Home Місто У Хорошівському та Бердичівському районах відкрили поліцейські офіси, де працюватимуть дільничні та...

У Хорошівському та Бердичівському районах відкрили поліцейські офіси, де працюватимуть дільничні та ювенальні офіцери

124

 27 березня поліцейські офіси, в яких за сучасною системою з місцевими громадами працюватимуть дільничні та ювенальні офіцери, відкрилися у Хорошівському та Бердичівському районах області. Тож відтепер у населених пунктах, де функціонують станції, поліцейські стали ближчими та доступнішими для людей, а поспілкуватися з ними можливо навіть у режимі онлайн. Це ще один крок у реалізації концепції Community Policing (поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду) у регіоні.


Першою на Житомирщині відкрила двері для відвідувачів поліцейська станція у селищі Новій Боровій Хорошівського району. Чимало зусиль для цього у тісній співпраці з Головним управлінням Нацполіції в Житомирській області доклала  місцева територіальна громада. Також   у рамках реалізації проектів з безпеки життєдіяльності  до облаштування та відповідного оснащення приміщення приєдналися ПРООН та місцеві громадські організації «Спілка ветеранів та учасників АТО», «Паритет», Центр дитячої та юнацької творчості та небайдужі жителі селища. Тож у відкритті поліцейської станції участь узяли відповідно керівництво ГУНП, місцевої ОТГ,  координатор міжнародної та представники названих громадських організацій.

– Провівши соціологічне опитування у громаді, ми дізналися, що 75% жителів вважають питання безпеки життєдіяльності першочерговими для вирішення, а стан правопорядку ключова їх складова. Відтак ми знайшли приміщення, в якому силами селищної ради провели капітальний ремонт і за допомогою обласного ГУНП, проекту ПРООН в Україні, представників громадських організацій облаштували та технічно забезпечили офіс, в якому зможуть постійно працювати наші правоохоронці, – розповів голова Новоборівського ОТГ Григорій Рудюк.

Дільничний офіцер поліції більшість часу працюватиме з людьми, маючи для цього належно обладнане робоче місце безпосередньо у селищі. Станція обладнана комп’ютерною технікою, що під’єднана  до Інтернет-мережі. Тож поліцейський здійснюватиме не лише безпосередній прийом громадян у робочому кабінеті, а й буде проводити онлайн-консультації з правових питань. Як роз’яснив селищний староста, у сільських бібліотеках жителі  мають доступ до інтернет-ресурсу для спілкування з дільничним офіцером. 

Старший лейтенант поліції Вадим Бендерський обслуговує територію селища Нової Борової упродовж останніх двох років. Каже, що  основні проблеми тут, такі ж, як і в більшості сільських громадах,   –  зловживання спиртним і, як наслідок у багатьох випадках, насильство у родинах та крадіжки.  

Для роботи ювенального інспектори передбачено і дитячу зону з відповідними атрибутами – іграшками, книгами тощо. 

27 березня у с. Гришківцях Бердичівського району запрацювала ще одна поліцейська станція. За словами сільського голови Ірени Лісової, у селищі, що є приміським, проживає близько 5 тисяч жителів і питання правопорядку для нього вкрай актуальні. Тож близкість та доступність дільничного офіцера та груп швидкого реагування мають позитивно вплинути на попередження правопорушень.

Також поліцейським груп швидкого реагування обох районів  передали нагрудні відеореєстратори (боді-камери) та планшет для використання у повсякденній роботі. 

Начальник ГУНП В’ячеслав Печененко вручив подяки колективам обох громад за плідну співпрацю та вболівання за стан правопорядку, при цьому зазначивши:

– Ці станції – перші на Житомирщині, але сподіваємось, що до кінця року вони з’являться у більшості районів області. Ми відкриті до співпраці і йдемо назустріч громадам, які підтримують нашу ініціативу їх створення. Ми навіть готові переглядати штатну кількість дільничних офіцерів, аби забезпечити роботу цих поліцейських офісів.

Відділ комунікації поліції Житомирської області
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here