Home Місто У Києві презентують відреставрований фільм «Єврейське щастя», який знімали у Бердичеві

У Києві презентують відреставрований фільм «Єврейське щастя», який знімали у Бердичеві

325

11 жовтня о Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться презентація відреставрованого легендарного фільму-концерту «Єврейське щастя». Це німа кінокомедія, знята в 1925 р. за розповідями Шолом-Алейхема, пише Точка.

Це історія з реального життя єврейського містечка – з його страхітливої ??убогістю і невтомною веселістю мешканців. Фільм керівника легендарного Державного єврейського театру, більш відомого, як ГОСЕТ, Олексія Грановського став гучним екранним дебютом виконавця головної ролі, зірки ГОСЕТ Соломона Міхоелса і автора смішних інтертитрів до картини, письменника Ісаака Бабеля.

Всі натурні зйомки проходили в Україні – у Бердичеві, Катеринославі, Харкові, Кременчуці, Одесі та Вінниці.

Крім артистів ГОСЕТ, у зйомках брало участь кілька тисяч місцевих жителів.

Фільм «Єврейське щастя» – динамічний, смішний, у ньому грають чудові актори, але він знятий в естетиці свого часу і, мабуть , дивитися його в первозданному вигляді змогли б сьогодні тільки фахівці.

Тому виникла ідея написати нову музику до картини, яка б наблизила «Єврейське щастя» до сучасного глядача, «оживила» це кіно для нас.

У 2013 році Pushkin Klezmer Band за підтримки Центру вивчення історії та культури східноєвропейського єврейства і Genesis Philantrophy Group в рамках благодійної програми CAF Росія «Єврейські спільноти» створив «живий саундтрек» до кінокомедії «Єврейське щастя».


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here