Головна Місто У МОЗ заявили, що маніпуляцій з коронавірусною статистикою немає

У МОЗ заявили, що маніпуляцій з коронавірусною статистикою немає

228
0

В Україні почали робити менше тестів на виявлення COVID-19. Однак це не маніпуляції для стримування коронавірусної статистики, а зменшення кількості людей, які звертаються із симптомами Covid. Тому Міністерство охорони здоров’я розширює перелік симптомів, при яких тестування робитимуть безкоштовно. 

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 14 грудня:

"На минулому тижні було зроблено методом ПЛР 244 391 тестування – це менше, ніж було на позаминулому тижні, де було 279 189.

Мушу роз’яснити, тому що зараз багато людей говорять про кількість тестувань, маніпуляції зі статистикою і таке інше. В нас суттєво зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням, які мають ознаки коронавірусної хвороби. Саме такий алгоритм у нас був.

Ми відразу, як тільки побачили зменшення кількості звернень, ми одразу змінили підходи до тестування: зараз у нас необхідно тестувати будь-яких людей, які мають ознаки респіраторного захворювання. Також ми додали експрес-тести – тести на антиген, якими теж потрібно тестувати людей".

Степанов пообіцяв 15 грудня підготувати відповідний роз’яснювальний алгоритм: як люди можуть протестуватися, у тому числі й контактні хворі – в який спосіб, де саме вони можуть зробити тести.

За словами Степанова, зміни алгоритму означають, що збільшиться кількість людей, яких "держава буде безкоштовно тестувати" на COVID-19. Тепер тестуватимуть усіх людей із ознаками ГРЗ, адже "симптоми коронавірусної хвороби відрізняються від одного хворого до іншого".

Міністр також зазначив, що кількість людей у стаціонарах не збільшується – і це вказує на стабілізацію ситуації з епідемією, в тому числі завдяки "карантину вихідного дня".

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here