Home Місто У Першотравенську жінки обіцяють ”брати вила”, якщо скоротять гінеколога та акушера. ВІДЕО

У Першотравенську жінки обіцяють \”брати вила\”, якщо скоротять гінеколога та акушера. ВІДЕО

148

Жінки селища Першотравенськ повстали проти медичної реформи в локальному прояві – їх позбавляють гінеколога та акушерки.

У місцевій амбулаторії скорочують жіночу консультацію, а з делікатними питаннями жінкам пропонують їздити до районної лікарні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Олена Грубійчук вагітна шостою дитиною. Каже, не уявляє як добиратиметься на консультацію у районну лікарню – за 15 км.

«Мені треба кожен раз покинути п’ятеро дітей і їхати туди. На кого мені покидати моїх дітей? Що їздити за ті копійки, що мені виплачують за них?», – каже жінка.

Більше половини з 5 тисяч приписаних до першотравенської амбулаторії – жінки.

Після скорочення жіночої консультації – замість гінеколога їм доведеться йти до сімейного лікаря.

Та й той – один замість трьох. Протест сільських жінок головний лікар амбулаторії підтримує.

«Кожна жінка має прийти на медогляд. Не всі можуть поїхати в район, обстежитись там, бо там і так великі черги», – каже Леонід Погорілий, головний лікар Першотравенської міської амбулаторії.

Від амбулаторії люди перейшли до селищної ради. Вони вимагають від чиновників, щоб ті перейшли на їхній бік і звернулися до МОЗу з проханням не скорочувати жіночу консультацію.

"У нас 2 тисячі жінок, які сюди ходять. Ми просимо і благаємо їх там, що хай не закривають нашу лікарню", – просить Олена Грубійчук, жителька смт. Першотравенськ. Щоправда захищати людей від медичної реформи у селищній раді нікому.

"Селищний голова у нас дуже рідкий гість . Усі ці питання до селищного голови доносяться і там їх ховають", – повідомила секретар Першотравенської селищної ради Лариса Рибкіна.

Секретар сільської ради зізнається, протистояти медичній реформі вони не можуть. Єдине, що пообіцяла – зробити депутатський запит щодо ситуації у Першотравеньску.

Тим часом жителі Першотравенська бояться, що жіноча консультація – лише початок, згодом скоротять і всю амбулаторію. Після появи у селі журналістів – головного лікаря, який підтримав протест, оперативно звільнили.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here