Home Місто У Пряжеві після вирубки дерев жителі вимагають встановити шумопоглинаючі екрани

У Пряжеві після вирубки дерев жителі вимагають встановити шумопоглинаючі екрани

290

Жителі села Пряжів Новогуйвинської об’єднаної громади вимагають висадити вздовж дороги нові дерева на місці зрізаних та встановити шумопоглинаючі екрани.

У Службі автодоріг області кажуть, що на ці роботи потрібно близько 13 мільйонів гривень.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного.

Жителі села Пряжів розповіли, що поблизу їхніх домівок зрізали дерева, які поглинали шум від траси, що проходить поряд. Люди вимагають встановити шумопоглинальні екрани та знову озеленити територію.

"Наприкінці лютого було знищено існуючий природний захист, який поглинав шум і давав нам можливість тут жити, – каже житель села Пряжів Володимир Матвієнко. – Подивіться на ці захаращення – пообіцяли, що будуть прибирати, але пройшло півтора місяця, і ніхто його не прибирає".

Зі слів Володимира Матвієнка, дерева вздовж траси зрізали згідно рішення виконкому Сінгурівської сільської ради від 2020 року.

Спеціаліст земельного відділу Новогуйвинської селищної ради Олександр Некрашевич розповів Суспільному, що насадження вирізали, реагуючи на звернення людей.

"Ми були із комісії сільської ради, були також фахівці, які проводили обстеження, балансоутримувачі та спеціаліст-еколог. Відреагували на звернення громадян і зрізали дерева", – каже Некрашевич.

За словами жителя Пряжева Максима Добровольського, після того, як вирізали лісові насадження, люди не можуть спокійно спати, а вдень – ходити вулицею. Тому вони написали колективне звернення про порушення прав, адресувавши його депутатці Житомирської облради Тетяні Парфентієвій.

"Аби дізнатися скільки шуму поглинали тепер уже зрізані дерева, ми звернулися до фахівців обласного лабораторного центру. Вони зробили заміри і виявили, що шуми тут перевищують норму в кілька разів, а ситуація з екологією більш-менш нормальна", – каже Тетяна Парфентієва.

Нині люди вимагають прибрати раніше зрізані дерева і посадити на їхньому місці нові. А ще – встановити вздовж траси шумопоглинаючі екрани або хоча б обмежити швидкість руху.

Дорога, вздовж якої вирізали дерева, перебуває на балансі Служби автомобільних доріг в Житомирській області. Речниця Служби Світлана Чернях-Кондрацька говорить, що встановлення шумопоглинаючих екранів коштуватиме близько 13 мільйонів гривень.

"Для того, щоб встановити шумопоглинаючі екрани на кількох кілометрах дороги, потрібно буде виготовити проєктно-кошторисну документацію. Вартість цих робіт складатиме близько 13 мільйонів гривень. Наразі Служба автодоріг не має таких коштів, щоб забезпечити поглинання шуму. Ми плануємо провести озеленення, але зараз ці роботи проводити не можна, тому займатимемося цим вже восени. Щодо прибирання території, то ми це зробимо, але після того, як завершимо там всі роботи", – поінформувала Чернях-Кондрацька.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here