Home Місто У Радомишлі відкрили найвищу каплицю в Україні: в ній можуть молитись представники...

У Радомишлі відкрили найвищу каплицю в Україні: в ній можуть молитись представники усіх християнських конфесій

151

У минулі вихідні в замку Радомисль відкрили найвищу каплицю в Україні. Храм побудували на висоті 35 метрів на вежі замку.

Замок – один з наймасштабніших музейних проектів останніх років. Тут у стародавній фортеці знаходиться також музей української домашньої ікони «Душа України», а поруч розкинувся чудовий парк. Тепер же до пам’яток замку Радомисль додалася висотна каплиця, пише Взгляд.

«Ідея спорудити на верхівці вежі каплицю прийшла не відразу, – розповів екскурсовод музейного комплексу Юрій Рудницький. – Раніше у нас була просто підйомна вежа: туристи долали 158 сходинок нагору, милувалися краєвидами. Там же і дзвін висів – можна було подзвонити. Тепер ось можна буде і помолитися в тиші, і свічку поставити».

Одна з головних ікон каплиці – лик Божої матері на тлі веселки.

«Ікона дійсно унікальна, – каже Юрій Рудницький. – Богоматір тут зображена "Орантою" – це один з основних способів зображення діви. Її малюють з піднятими і розпростертими в сторони руками. Веселка на задньому плані свідчить про гармонію землі і небес – і таке на іконах зустрічається досить рідко».

Сама каплиця, як стверджують в замку, універсальна: тут можуть помолитися представники будь-якої християнської конфесії. Відразу після відкриття каплиці в Радомисль потягнулися прихожани.

«Ми спеціально з родиною приїхали з Житомира, щоб помилуватися замком і відвідати каплицю , – розповів Арсеній Товщик. – Коли піднімаєшся на таку висоту і входиш в маленьку церкву, якось по-іншому навіть молишся. Останній раз таке відчуття відчував, коли був у гірській церкви в Криму».

Наприкінці вересня замку-музею виповнилося два роки після реконструкції. За цей час його відвідали 40 тисяч туристів. Сам замок був побудований 400 років тому, в 1612 році. Його площа понад 2 500 кв. м. Будівля не має рукотворного фундаменту – підставою для нього служить гранітне плато, яке йде вглиб землі на багато кілометрів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here