Home Місто У садовому центрі під Житомиром на 25 га викрощують декоративні рослини

У садовому центрі під Житомиром на 25 га викрощують декоративні рослини

672

У травні слухачі курсу «Ландшафтний дизайн» факультету лісового господарства Житомирського національного агроекологічного університету відвідали найбільший садовий центр Житомирщини «Корнеліс».

Розплідник «КОРНЕЛІС» заснований у 2002 році в с. Двірець Житомирського району. Із декількох соток розширився до 25 гектарів.

Розсадник розділений на дві частини: контейнерне поле — близько 3 га, на якому розміщені торговий майданчик, теплиці, ангари, два житлові будинки та офіс; та власне поля для вирощування рослин в ґрунті.

Для оптимізації робочого процесу й економії часу та коштів при розбудові розсадника створена зручна система доріг та розміщення контейнерів на полі.

Для ефективного використання фізичної сили працівників залучено трактори, навантажувачі, бури для копки ям під рослини.

Велика увага приділяється якості вирощеного матеріалу, а саме його підживленню, формовій обрізці та боротьбі з бур’янами та шкідниками.

Заради останнього на великому полі проводиться просапування та культивація до 15 разів на кожен сезон.

При пересадці в контейнери працівники розплідника кожен горщик з верху мульчують найдрібнішою корою, що не дає росту бур’янам в майбутньому, але пропускає вологу та утримує її в посушливих умовах, а також має презентабельний вигляд на полицях садових центрів.

Майбутні ландшафтні дизайнери познайомилися з Кейсом Ван Аалстом, директором розсадника, та головою відділу продажу та закупок Арно Кортлевеном, який провів цікаву екскурсію територією розсадника та розповів основні принципи розмноження декоративного садивного матеріалу.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here