Home Місто У СБУ взялися за вчених

У СБУ взялися за вчених

114
Директора Інституту сорбції й проблем екології НАН України Володимира Стрілка підозрюють у шпигунстві на користь США. Про це в понеділок пише Українська правда з посиланням на газету "Сегодня".
 
За словами колег ученого, 19 грудня до них на роботу прийшли працівники СБУ, провели обшук і стали заміряти радіаційний фон.
 
Самого Стрілка на роботі не було – він і тоді, і нині перебуває в США.
 
Від силовиків учені довідалися, що Стрілко підозрюють у шпигунстві нібито на користь Америки.
 
Джерела в правоохоронних органах розповіли, що співробітники СБУ звернули увагу на Інститут сорбції майже два роки тому.
 
Після того, як одержали оперативну інформацію, начебто директор установи академік Володимир Стрілко нібито відправляє по інтернету американським колегам дані про наукові дослідження, які пов’язані із ЧАЕС і здоров’ям українських націй.
 
"А за це начебто б одержував великі гранти зі США на дослідницьку роботу", – говорить джерело.
 
Офіційно в СБУ підтвердили, що до Інституту спецслужба виявила інтерес. Говорячи про підозри в шпигунстві, прес-секретар СБУ Марина Остапенко нам відповіла: "Триває перевірка".
 
В інституті обвинувачення в шпигунстві відмітають.
 
"Будь-яка нормальна людина, що працює в науці, прекрасно розуміє, що ніяка робота без обміну інформацією неможлива. Це ж не виходить, що в цьому є якесь шпигунство!" – сказав колега Володимира Стрілка, член-кореспондент НАН України Валерій Зажигалов. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here