Home Місто У справі з «сухпайками», виявленими в їдальні у Житомирі, досі не знайшли...

У справі з «сухпайками», виявленими в їдальні у Житомирі, досі не знайшли винних

193

Під час прес-конференції 25 лютого активістка Ірина Коцюба звернулася до т.в.о. начальника ГУНП в Житомирській області полковника поліції Валерія Рудика з проханням розповісти, на якому етапі нині перебуває справа із виявленими у студентській їдальні військовими «сухпайками».

Відзначимо, що склад із розфасування «сухпайків» у їдальні одного із Житомирських коледжів знайшли ще наприкінці минулого року. Печиво, чай, цукор та консерви із пакетів надходили у продаж за різною ціною і нікому не відомо, скільки таким чином їх вдалося продати і заробити на цьому.

Орендував їдальну підприємець Табенський, з яким керівництво закладу розірвало договір оренди уже після виявленого факту. У підприємця вдома було проведено обшук, але нічого не знайдено.

Пізніше правоохоронці повідомляли, що Табенського не допитували і справою займається прокуратура. Увесь цей час активісти, волонтери та учасники АТО нагадували громадськості та поліції, що справу навмисно затягують і Табенському вдасться уникнути відповідальності.

Відповідаючи на запитання журналістів та активістів, полковник поліції Олександр Радченко зауважив, що Табенського вони знайшли і він «напевно вдома, де ж йому і ще бути». Водночас він також пояснив, що поки не закінчилася ревізія і невідомо звідки до Житомира надійшли виявлені «сухпайки». На підприємстві, де їх виготовляли і у частинах, куди доставляли, нестачі немає. Можливо, ці «сухпайки» були списані під видачу військовим в зоні АТО.

Радченко акцентував увагу, що викрав ці «сухпайки» «явно не Табенський», він цивільна особа, а джерело злочину – на базі виготовлення чи у зоні АТО. Факт викрадення «сухпайків» досі не встановлено, а результати ревізії мають надійти до 1 березня. Табенського зможуть притягнути до відповідальності, якщо буде встановлено, що він співучасник злочину, а поки проти нього порушено провадження за порушення трудового законодавства (ст. 172).

У поліції також додають, що справа «сухпайків» на контролі у Генштабі та Міноборони і зі своєї сторони правоохоронці зробили все, що могли. Далі цим має займатися військова прокуратура, бо злочин (викрадення військового майна) вчинили військові.

Такі пояснення поліцейських активістів відверто обурили, адже виходить, що будь-хто з цивільних може вільно торгувати армійськими «сухпайками» і не буде покараний.

«Поки складається таке враження, що Табенського намагаються взагалі відгородити від цієї справи і відповідальність перекласти на когось іншого, замість того, аби в першу чергу зайнятися ним. Той факт, що в орендованому ним приміщенні знаходилися ці «сухпайки», які готували для реалізації, ми вже маємо, – додає Коцюба. – Поки триває слідство у цих «сухпайків» спливає термін придатності, а їх би можна було роздати хлопцям на передовій, куди вони не дійшли чи звідки потрапили до Табенського».

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here