Home Місто У Центрі духовного відновлення учасникам АТО надають психологічну і юридичну допомогу. ФОТО

У Центрі духовного відновлення учасникам АТО надають психологічну і юридичну допомогу. ФОТО

137

Вже близько місяця при Михайлівському соборі в Житомирі працює Центр духовного відновлення, де учасники АТО та військовослужбовці можуть отримати психологічну і юридичну допомогу, а також поспілкуватися з священиками.

Натоятель храму о.Богдан Бойко розповідає, що в минулому році до нього почали звертатися прихожани, рідні яких стали учасниками бойових дій на Сході. Перш за все вони жалілися, що після АТО бійці стали нервові,  зловживають алкоголем. Цьому всьому, впевнений о.Богдан, є нормальне пояснення – хлопці пережили дуже страшні події, що привели до психологічного, а згодом й духовного надлому. Вилікувати їх може Бог, а завдання церкви і священиків допомогти в цьому своєю порадою, розмовою. 

Поки до Центру щоденно надходить багато дзвінків і психолог та юрист консультують по телефону. На особисті зустрічі з фахівцями людей приходить менше, але у Центрі вже готуються до великого напливу.

Юрист Ірина Тодорович розповідає, що юридично учасники АТО дуже не захищені. Сьогодні законодавство країни по-суті працює не на їх користь і замість того, щоб отримати усе обіцяне і гарантоване законом, після війни на Сході, військові продовжують «воювати» за своє право на матеріальну допомогу, отримання статусу учасника бойових дій та земельної ділянки. З такими проблемами вони найчастіше звертаються до Центру відновлення і сподіваються, що тут їм допоможуть, адже попередньо вже обійшли багато кабінетів у різних структурах, де з них вимагають документи, якісь довідки, пояснення, а після війни бійці дуже гостро сприймають будь-які зауваження  на свій рахунок. 

У Центрі при Михайлівському соборі представники турклубу «Полісся» пропонують для військових та їх рідних активний відпочинок на природі, заняття скелелазними, водними та велосипедними видами спорту.  

Паралельно в Центрі працюють із військовими, які потребують психологічної допомоги. Далі, за бажанням, можна звернутися до духовного наставника.  У Михайлівському соборі організували чергування священиків, які щодня готові зустрічатися із військовими. Окремо польова церква діє і на території полігону під Житомиром, де перед відправкою у зону АТО проходять навчання бійці з різних регіонів.

Отець Богдан пояснює, що  подібні центри мають бути в кожній області, місті, районі і навіть селі.  Треба налагоджувати співпрацю між ними і загалом з державними органами. Кожен учасник АТО пройшов однаковий шлях, на якому в дуже короткий термін йому довелося взяти в руки зброю і піти на захист Батьківщини, вбивати людей – ворогів, окупантів, але втрачати в бою і своїх побратимів. Повернувшись на мирну територію, бійці не почувають себе захищеними, потребують підтримки і рано чи пізно кожен з них визнає, що без психологічної та духовної реабілітації продовжувати звичне життя дуже складно. На цей випадок і мають існувати центри, куди військові зможуть звернутися в будь-який час і отримати належну допомогу.

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here