Home Місто У центрі міста житомиряни прощалися із снайпером 95 бригади Валентином Ковальським. ФОТО

У центрі міста житомиряни прощалися із снайпером 95 бригади Валентином Ковальським. ФОТО

189

Житомирянину Валентину Ковальському 9 травня мало виповнитися 26 років, втім 7 травня на майдані Корольова з ним прощалися рідні, друзі, бойові побратими та волонтери, представники влади міста – міський голова Сергій Сухомлин, його заступник Матвій Хренов, начальники управлінь міськради.

Хлопець помер напередодні. Молодий організм вичерпав свої ресурси, – кажуть про смерть Валентина.

Ковальський – десантник 95 бригади, важке поранення отримав наприкінці липня 2014 року в зоні проведення АТО на Сході України.

Життя молодого снайпера рятували лікарі у Харківському госпіталі, потім він продовжив лікування у Києві та Львові.

27 липня  2014 року колона, у якій був і Валентин, потрапила у засідку неподалік Савур-Могили на Донеччині. Куля 7,62 мм пробила бронижелет хлопця, пройшла під кишечником, вдаралися об передню частину бронижелета і відлетіла назад.  Десантник переніс 8 операцій в Україні. 

Однак операція по реконструкції кишечника виявилася невдалою.  З 95 кг при зрості 186 см хлопець схуд до 53-х.  Допомогти хлопцю українському воїну згодилися фахівці в Ізраїльській клініці. На це, за рекордно короткі терміни, «Фонд братів Кузьміних» разом з усіма небайдужими зібрали три мільйони гривень. Замість запланованої однієї операції, в Ізраїлі Валентину зробили три, а після двох місяців лікування він повернувся в Житомир – у вересні 2015 року.

Друзі та побратими згадують про Валентина лише хороше. Він народився у Житомирі, тут закінчив школу, потім була строкова служба у Донецьку, а з 2013 року – підписав контракт.

У зону АТО відправився у складі 95 бригади. Воїни цієї бригади прийшли попрощатися з Валентином 7 травня. Зізнаються, що вірили – у хлопця все налагодилося і, здавалося б, тільки жити. Тим паче, що в нього підростає улюблена донечка. Звістка про смерть побратима стала для них та друзів героя – шоком.

Поховали 25-річного десантника Валентина Ковальського на Смолянському кладовищі у Житомирі.

Юлія ДЕМУСЬ

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here