Home Місто У вермут із черешні підмішують мед

У вермут із черешні підмішують мед

220

— З черешні роблю не настоянку, а вермут, — каже 31-річна Маргарита Крайнова з Житомира. — Головне — не мити ягоди перед приготуванням. На їх поверхні в процесі росту утворюються природні дріжджі, завдяки яким напій заграє без добавок.

6 кг черешень із кісточками викладає в 10-літровий бутель. Пересипає шари цукром. Смак напою залежить від того, скільки їх буде. Закриває капроновою кришкою, робить у ній шилом кілька отворів.

Через добу вино почне бродити і може виливатися через кришку. Тому бутель ставить у таз. За три дні напій осяде на дно, а сусло спливе. Виймає його в миску. Вставляє в бутель один кінець тонкої трубочки, інший — у банку з водою. У бутлі всі отвори заліплює пластиліном. Поки на воді з’являються бульбашки — вино бродить. Як тільки вони зникли — готове. Цідить через марлю.

— Вино вже можна пити. Але я за допомогою трав та меду роблю з нього вермут.

Змішує по дрібці сухого деревію, полину, мускату, кориці, чебрецю, м’яти, кардамону. Разом має вийти 50 г трав’яного збору. Заливає 0,5 л горілки і настоює в темному місці три тижні.

— Щодня банку з пряною горілкою струшую. Без цього трави осядуть на дно і не дадуть потрібний аромат.

Настоянку цідить через два шари марлі. Змішує з 700 г рідкого меду та 5 л черешневого вина. Перемішує напій і щільно закриває на місяць.

Джерело: Gazeta.ua

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here