Home Місто У Житомирі біля ліцею №24 створили яскравий пішохідний простір

У Житомирі біля ліцею №24 створили яскравий пішохідний простір

189

Проїзд між шкільним двором ліцею №24 та будинками 105 і 107 на вул. Шевченка у Житомирі, яким діти ходять до школи, перетворили на яскравий і дружній до пішоходів простір.

Розмалювали асфальт учні та організатори у рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» і Тижня безпеки дорожнього руху.

Про акцію з тактичного урбанізму розповіла координаторка проєкту Аліна Кундіч:

"Минулого літа ми розказали учасникам проєкту «ТUMI: шлях до школи» про тактичний урбанізм, а вже сьогодні дівчата і хлопці спробували додати кольору на своєму шляху до школи й власноруч перетворюють проїзд, яким активно користуються пішоходи, на яскравий і дружній до дітей простір. Діти в захваті. Підходять, цікавляться, дякують, а деякі пригощають цукерками. Прикладом тактичного урбанізму є облаштування тимчасових гральних майданчиків, пішохідних вулиць, закритих для автомобілів і переобладнаних для різних активностей".

Мистецька акція проводиться завдяки технічної підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Як вияснили організатори, 77% дітей (близько 1500 учнів) ліцею пересуваються до школи пішки, у тому числі через проїзд, де здійснюється рух транспорту. Це створювало додаткову загрозу для життя та здоров’я маленьких пішоходів.

Тому проїзд вирішили перетворити у яскравий і дружній до дітей простір, на який будуть більше звертати увагу водії.

Разом із художницею Анастасією Сладковською учні розфарбували проїзд у мотиви петриківського розпису.

"Ідея заходу відображає необхідність трансформації міського простору Житомира для молодшого поколінням та сталого розвитку міста. Кожен бажаючий може долучитись до нас і через мистецтво показати альтернативне бачення використання вуличного простору, яким щодня користуються діти", – розповіла Анастасія Сладковська.

Проведення мистецької акції дозволить одночасно протестувати практичність та актуальність створення пішохідної алеї для всіх жителів кварталу та мікрорайону.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here