Home Місто У Житомирі через порушення знімуть голоси з чотирьох проектів Бюджету участі за...

У Житомирі через порушення знімуть голоси з чотирьох проектів Бюджету участі за добу

102

 Сьогодні, 4 жовтня, відбулося позачергове засідання Координаційної ради з питань бюджету участі щодо факту надмірної активності підтримки певних проектів, який було зафіксовано 3 жовтня на пункті супроводу в Житомирській міській раді.

На початку засідання секретар міської ради Наталія Чиж повідомила, що є зафіксовані факти фото та відео фіксації, де видно що студенти базового фармацевтичного коледжу приходять на пункт для голосування та підтримують чотири проекти Бюджету участі. Відповіді на питання, чому саме за ці проекти вони голосують, не було.

Читайте також: У Житомирі студентів змушують голосувати за певні проекти Бюджету участі, – міськрада

«Ми маємо факти, що вчора о 14:00 годині почався масовий прихід студентів. Почалися дзвінки від громадян і працівників про те, що масово приводять студентів, які масово голосують. Я спустилась на перший поверх до студентів, щоб розібратися у ситуації. Звернулася до студентів, щоб об’єктивно оцінити, що відбувається та запитала: «За які проекти ви прийшли проголосувати? Яка ідея проекту?» і в цей момент вони мовчали. Я перепитала вдруге: «Якщо ви сюди прийшли ви ж маєте знати, за що прийшли проголосувати? Чому ви прийшли, що вам сподобалось?», в цей момент вони  почали діставати папірці, на яких є номери проектів. Попросила не діставати папірці, а зробити свій чесний та свідомий вибір. В нас є 80 проектів, вони всі презентовані оберіть та проголосуйте. І після цього декілька студентів ознайомились з іншими проектами та обрали ті, що їм справді до вподоби», – розповіла Наталія Чиж.

«Ми маємо реагувати на подібні випадки заради того, щоб голосування відбувалось в абсолютно чесний спосіб та поважати авторів інших проектів. Ніхто не забороняє агітувати, але привозити і змушувати голосувати за проекти, які вони навіть не знають – це не правильно. Тому сьогодні ми винесли це питання на розсуд Координаційної ради», – підкреслила секретар міської ради.

Галина Шевчук, автор проекту – переможця 2016 року, член Координаційної ради зазначила: «Я , як автор проекту та член Координаційної ради можу дати оцінку ситуації, яка виникла. Тому що, я також пройшла всі ці процеси і розумію, де і як авторам важко домогтися реалізації своєї мрії, проекту. Дійсно простому житомирянину важко отримати перемогу у рамках бюджету участі,  а особливо, коли починаються такі «схеми»».

На розгляд членів Координаційної ради було внесено дві пропозиції:

  1. Зняти голоси офлайн, які були проголосовані 3 жовтня за проекти №41, №73, №28, №12 з правом переголосування.
  2. Зняти проекти №41, №73, №28, №12 з загальноміського голосування.

Координаційною радою було прийнято рішення про зняття голосів офлайн за 3 жовтня 2018 року з можливістю повторного голосування відповідні проекти, –  №12  «Спорт на Корбутівці», №28 «Територія здоров’я на Мальованці», №41 «Музей каменю Житомирщини», №73 «Дитяча мрія» – облаштування дитячої зони у Мальованському сквері». Таку пропозицію підтримали 7 членів Координаційної ради.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here