Home Місто У Житомирі готуються оголосити тендер на придбання електробусів

У Житомирі готуються оголосити тендер на придбання електробусів

Під час брифінгу 18 квітня міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що вже у цьому році буде придбано 20 нових автобусів, які допоможуть забезпечити комунальним транспортом мешканців усіх мікрорайонів Житомира.

На початку наступного – у січні-лютому, куплять ще 20 таких автобусів. Таким чином, житомиряни не лише отримають комфортний і якісний транспорт, але також своїм правом на пільговий проїзд у комунальному транспорті зможуть скористатися відповідні категорії пасажирів. Сухомлин зауважив, що питання про покупку автобусів розглядатимуть депутати під час засідання сесії.

Читайте також: Перші комунальні автобуси мають з’явитися в Житомирі вже у цьому році.

Крім цього, за словами очільника міста, вже незабаром буде оголошено тендер на придбання для Житомира двох електробусів. Поки що обговорювали цю можливість із представниками п’яти підприємств.

Цей екологічно-чистий транспорт разом із тролейбусами й трамваями має стати пріоритетним у місті, хоча й нині є певні навантаження із тарифами на електроенергію.

Втім, додає Сухомлин, електробуси споживають удвічі менше, ніж тролейбуси і також їх можна заряджати в нічний час, сплачуючи за «нічним тарифом».

До Житомира 18 квітня завітала делегація із Китаю, яка працюватиме кілька днів. Кінцева мета – збирати у Житомирі електробуси. Домовленості про це були й раніше, а також проводилася зустріч на базі ТТУ.

Юлія ДЕМУСЬ