Home Місто У Житомирі майже чотири місяці працює нове відділення гемодіалізу

У Житомирі майже чотири місяці працює нове відділення гемодіалізу

93

 

15 листопада міський голова Житомира Сергій Сухомлин відвідав філію відділення гемодіалізу, яку відкрили 24 липня в приміщенні КУ «Житомирське обласне стоматологічне медичне об’єднання». Там очільник міста поспілкувався з пацієнтами і медичним персоналом.

«156 процедур очищення крові на рік – стільки потребує хворий на ниркову недостатність. Відвідав відділення гемодіалізу, яке ми відкрили три місяці тому. Ще раз дякую Житомирській обласній раді та ОДА за розуміння проблеми. Раніше деяким житомирянам доводилося тричі на тиждень їздити на лікування в Коростень, Новоград, Бердичів», – зазначив очільник міста.

За словами завідуючого відділенням гемодіалізу Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського Миколи Прилипка, нині тут лікується 30 пацієнтів, але найближчим часом їхня кількість зросте.

«Плануємо протягом десяти днів прийняти ще 10 людей. Ми зараз працюємо три дні у дві зміни, три дні – в першу зміну», – розповідає лікар.

Попри те, що держава повністю покриває вартість самої процедури (2000 тис.грн), людям доводиться витрачатися на розхідні матеріали та аналізи. Крім того, пацієнти з нирковою недостатністю мають купувати додаткові медикаменти, які вживають паралельно.

«Ми дуже вдячні, що з’явилося це відділення у Житомирі. Я раніше їздила на процедури у Бердичів. Але дуже багато грошей іде на рукавички, бинти, аналізи, які треба робити часто», – каже житомирянка Ніна Іванівна.

«Люди підняли питання по розхідних матеріалах та аналізах. Буду спілкуватися з депутатами, щоб розглянути можливість компенсувати ці витрати з міського бюджету. У Житомирі 58 таких пацієнтів. Зараз прораховуємо орієнтовну суму. Паралельно вирішимо питання по новому інвалідному візку для жінки», – додав Сергій Сухомлин.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here